Громадянам України без військово-облікових документів будуть частіше відмовляти в наданні адмінпослуг. Це стосується «сотень, якщо не тисяч» різних послуг, які важливі для комфортного життя.

КИЇВ24
Український військовий квиток на фоні піксельної камуфляжної форми. Фото: Getty Images

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю, опублікованому на ютуб-каналі “Це ніхто не буде дивитись” 11 червня.

Чи законне подібне нововведення в правовому полі

Закон про адміністративні послуги передбачає, що під час звернення громадян за якоюсь послугою держава може вимагати, як умову її надання, військово-облікові документи.

Малюська вважає, що це призведе до того, що українці будуть більш помітні для держави.

Це нормальний, правильний, природний процес. На моє переконання, він буде з’являтися все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ.

Для отримання яких послуг вимагатимуть документи від ТЦК

Міністр пояснив, що очікувати масштабної реформи не треба. Законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток.

Він зазначив, що йдеться про “сотні, якщо не тисячі” послуг, під час надання яких можна ставити таку вимогу. Але “блокування” не запроваджуватимуть на “критично важливих” послугах, а також, пов’язаних із дітьми та сім’єю військовозобов’язаного.

Я переконаний, що на певних послугах ми не запроваджуватимемо. Це все, що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного. В цьому випадку держава жодних блоків не буде ставити. Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі.

Мобілізаційний закон: усе, що потрібно знати військовозобов’язаному

Новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

Варто зауважити, що у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 11305 від 29.05.2024, яким пропонується продовжити строк оновлення облікових даних з 60 до 150 днів.  Наразі він опрацьовується у комітеті ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Також з 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

Нагадаємо, з 4 травня скасовано статус  “обмежено придатний для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

Верховна Рада України також затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, за новими нормами, усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Про те, які повноваження має поліція та ТЦК, ми писали в матеріалі ТУТ.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин