На вулицях Сеулу з’явилась військова техніка. Біля будівлі парламенту Південної Кореї почались сутички, прохід туди заблокований. Президент Південної Кореї видав наказ про відставку парламенту.

Агенція Yonhap повідомила, що членам Національної асамблеї, парламенту Кореї, заборонили доступ до будівлі. У соцмережах поширюють кадри, на яких видно, що будівлю асамблеї у Сеулі оточила поліція.

Агентство з посиланням на військових повідомило, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонено, а ЗМІ перебуватимуть під контролем військового командування.

Лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мен закликав своїх законодавців зібратися біля Національної асамблеї.

Президент Юн не назвав конкретної загрози з боку КНДР, що володіє ядерною зброєю, і зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах.

Юн заявив, що у нього не було іншого вибору, окрім як вдатися до такого заходу, щоб зберегти вільний і конституційний порядок, заявивши, що опозиційні партії стали заручниками парламентського процесу, щоб занурити країну в кризу.

Лідер опозиційної Демократичної партії заявив, що президент більше не є легітимним і закликає громадян виходити під стіни парламенту.

Корейська вона різко впала відносно долара США. Офіційний представник центрального банку заявив, що він готує заходи щодо стабілізації ринку в разі потреби. Також біткоїн обвалився до мінімуму на тлі введення воєнного стану в Південній Кореї.

Наразі всі криптовалютні біржі в Південній Кореї закриті й торгівля практично неможлива.

Довідка

Політична ситуація в Республіці Корея така, що після останніх виборів опозиція здобула переконливу перемогу, а Юн Сук-Йоль став президентом “кульгавою качкою”, який вже не може відчутно вплинути на політику в країні. Втім, він активно накладав вето на законопроєкти, які ухвалювала опозиція.

Цього тижня опозиція скоротила бюджети, запропоновані урядом і правлячою партією. І закликала до імпічменту членів уряду, насамперед голови аудиторського агентства, за те, що ті не провели розслідування щодо першої леді — її звинувачують у корупції.

Згідно із законами Південної Кореї, уряд має скасувати воєнний стан, якщо цього вимагає більшість Національної асамблеї.