Як йдеться у повідомленні Представництва Євросоюзу в Україні, програма Ukraine2EU розрахована на три роки та має бюджет у 16,7 млн євро.
Зокрема, 1 квітня відбувся офіційний запуск флагманської програми Європейського Союзу та держав-членів ЄС Ukraine2EU – Програми підтримки інтеграції України до ЄС. Вона спрямована на допомогу Україні у підготовці до членства в ЄС шляхом надання стратегічної та експертної підтримки українським органам влади, які відповідають за впровадження необхідних реформ.
“Попри жорстоку агресію Росії, Україна впроваджує сміливі реформи та впевнено рухається до членства в ЄС. Європа повністю підтримує цей рішучий і трансформаційний шлях. Програма Ukraine2EU допоможе залучити найкращу експертизу держав-членів ЄС, щоб забезпечити Україні необхідну підтримку на шляху до європейського майбутнього“, – зазначила єврокомісарка з питань розширення Марта Коc.
Зазначається, що ця програма є ключовим механізмом підтримки української влади у складному процесі вступу до ЄС та реалізації необхідних реформ. Використовуючи досвід країн-членів ЄС, Програма допомагатиме Україні пройти всі необхідні етапи на шляху до членства.
“Завдяки програмі Ukraine2EU ми зміцнюємо інституційну спроможність України та забезпечуємо стабільний прогрес у напрямку європейської інтеграції“, – наголосила посол ЄС в Україні Катерина Матернова.
Програмою передбачено надання стратегічної підтримки ключовим українським органам влади, зокрема Офісу віцепрем’єр-міністра – міністра юстиції України, Урядовому офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Верховній Раді України, а також українським громадським організаціям, що сприяють цим зусиллям.
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина впевнена, що запуск цієї програми дозволить Україні досягти ключової стратегічної мети та стати повноправним членом європейської родини у найкоротші терміни.
Міністерка у європейських справах Данії Марі Б’єрре переконана, що чим швидше Україна стане членом ЄС, тим сильнішим і стабільнішим буде весь європейський континент.
Нагадаємо, що Європейський Союз готує нові санкції проти Росії, попри умову російського президента Володимира Путіна дозволити Россельхозбанку повернутися до міжнародної платіжної системи SWIFT для досягнення тимчасового перемирʼя у війні з Україною.