Про це в етері КИЇВ24 розповів політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

Я не думаю, що у такому випадку не буде більше допомоги Україні, але тоді буде певна дискусія в західних країнах. На жаль, там є певні сили й проросійські теж, які будуть це використовувати. Вони будуть говорити, що Україна не використовує свої зобов’язання і це буде проблема для України. Українське керівництво знає, що це може бути проблема і для майбутньої допомоги. 

Україні не дозволяють бити зброєю США по РФ: яка позиція інших країн

Нагадаємо, що уряд Польщі висловився за те, щоб дозволити використання західної зброї по російській території. Погодились і в Швеції, де дали дозвіл на застосування по РФ зброї, наданої ними. На початку квітня таку ж позицію озвучила і Велика Британія.

З іншого боку, Шольц виступив проти ударів по Росії німецькою зброєю. Як зазначається, канцлер остерігається “великої війни”. 

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні також виступила проти застосування зброї, що поставляється Україні, по території Росії. За її словами, НАТО має бути “дуже обережним”.

Водночас у Білому домі вже обговорюють дозвіл Україні бити по території РФ американською зброєю. За словами народного депутата від партії “Слуга Народу” Єгора Чернєва, неофіційно зі США надходять сигнали, що в Білому домі вже почали обговорювати рішення про надання Україні дозволу бити американською зброєю по території Росії, хоча консенсусу ще немає.