Професорку кафедри культурології Національного педуніверситету імені Драгоманова Євгенію Більченко, яку звинуватили в українофобстві, відсторонили від викладання не лише через її критику мовного закону. Виявляється, у керівництва вишу з’явилися сумніви у її профпридатності, повідомляє Vgorode.

Зокрема, у викладачки виявли сумнівні знання, як для професорки національного університету. Робоча група, яка розслідує усі публічні заяви Більченко та її лекції, виявила, що викладачка давала студентам неточну інформацію.

У проаналізованих лекціях наявні помилки, які ставлять під сумнів володіння професором Є.В.Більченко необхідними для професора знаннями, наприклад: нібито в Стародавньому Єгипті вирощувалася кукурудза, робилися хірургічні операції та писалися трактати з хірургії (особливо дивним є твердження, що єгиптяни робили операції на серці)“, – йдеться у попередньому висновку робочої групи.

Ще професорка Більченко стверджувала, що єгиптяни винайшли шахи, фашизм виявився породженням Французької революції, а Освенцим породжено лібералізмом доби Просвітництва.

З огляду на суперечливі заяви Євгенії Більченко, робоча група звернулася до експертів. Досліджувати більш детально лекції пані Більченко будуть комісії культурологів, істориків, мистецтвознавців та філософів.

Загалом робоча група нарахувала три закони, які порушила професорка: “Про освіту”, “Про вищу освіту” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Щодо останнього, то з’ясувалося, що більшість онлайн-лекцій Євгенії Більченко, які вона проводила для студентів бакалаврату та магістратури у рамках дистанційного навчання були прочитані російською мовою.

На додачу Євгенію Більченко звинуватили у використанні мови ненависті під час лекцій для факультету філософії і суспільствознавства.

Kyiv Media звернулося до університету за роз’ясненнями щодо того, на якій стадії перебуває вирішення питання з професоркою Більченко та чи отримує вона наразі зарплатню. Відповідь очікується.

Нагадаємо, нещодавно Євгенія Більченко заявила, що в неї погіршилося зоров’я і вона більше не має наміру викладати, натомість шукає фріланс.

Про скандал із викладачкою університету Драоманова – Євгенією Більченко – стало відомо після того, як студенти поскажилися, що педагог просто під час своїх лекцій нав’язувала студентам проросійську риторику та називала російсько-українську війну на Донбасі “громадянським конфліктом”. Також вона з’являлася на окупаціному телебаченні та на російський каналах. Особливо усіх обурив допис на Facebook-сторінці Більченко про українську мову, який вона написала після вступу у силу вимоги звертатися до клієнта українською у сфері обслуговування.

Після цих висловлювань студенти почали вимагати розголосу та реакції керівництва. Сама ж професорка зазначила, що вона говорила з ректором і він запевнив її, що “він особисто не планує її звільняти“.

Вирішення подальшої долі професорки Більченко доручили Вченій раді  університету, який відреагував на цю ситуацію досить стримано. У Міносвіти заявили, що ніхто не повинен ображати українську мову, проте жодних рекомендацій щодо відсторонення викладачки відомство не публікувало.

Тим часом фахівці з єгиптології прослухали кілька лекцій Євгеніїї Більченко про Стародавній Єгипет та зазначили, що викладачка поширює низку неточностей та неперевіреної інформації.

Фото: Фейсбук