Президент України Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю терміново переговорити з польським колегою щодо прикордонної ситуації з Польщею.

КИЇВ24
Блокада кордону. Фото: Getty Images

Про це йдеться у зверненні Зеленського.

Доручив Прем’єр-міністру України терміново переговорити з польським колегою. Ми в Україні сприймаємо як очевидне порушення принципів солідарності те, що відбувалося й триває щодо наших громадян та українських вантажів.

Зеленський зазначив, що Україна разом із Польщею має визначити спільне ставлення, зокрема, до імпорту російського зерна та іншого імпорту з Росії на територію країн Європи, щоб захистити наші суспільства і, зокрема, фермерів – і українських, і польських.

Українське зерно на асфальті – це не просто кілька драматичних кадрів. Це свідчення того, як емоції можуть ставати небезпечними. Ми маємо попри все захищати добросусідство та солідарність, які змінюють історію всієї Європи на краще.

Блокада українського кордону: які причини у страйків на КПП

Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають не лише проти неконтрольованого продовольства з України, але й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.

Так, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Однак, вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.

У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.

Страйкарі наполягають, що продукти, які надходять з-за меж Європейського Союзу, повинні підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС, і Брюссель повинен захистити інтереси своїх власних фермерів, «а не намагатися знищити європейське село своїми заходами».

Протестувальники також кажуть, що Україна експортує продукти з підвищеним вмістом ГМО, і вони виступають проти цього.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин