Про ситуацію повідомляють у соцмережах, а також Івано-Франківський обласний ТЦК.

Деталі інциденту

Вдень, 4 липня, місцеві жителі селища Ворохта, яке є одним з центром туристичного маршруту в Прикарпатті, заблокували дорогу. Таким чином вони виступили проти блокпоста ТЦК, який встановили на в’їзді в місто. Мешканці селища зазначають, що через постійні перевірки документів до селища припинили їздити туристи. Майже усі місцеві жителі мали дохід саме з послуг для туристів, а тому населений пункт втрачає дохід та починає вимирати.

Під час блокування посту почався словесний конфлікт, який ледь не перейшов у бійку. За інформацією з соцмереж, одному зі співробітників ТЦК ледь не зламали автівку.

Відповідь ТЦК

За кілька годин після висвітлення подій у Ворохті в соцмережах, Івано-Франківське ТЦК відреагувало на ситуацію. Блокпост у Ворохті прибрали, але військовослужбовці й надалі будуть перевіряти документ в усіх осіб, що приїжджають до міста.

“Ситуація наступна: на в’їзді у Ворохту стоїть блокпост, який перевіряє документи. Через це місцеві жителі заявляють, що на курорт не їдуть особи, що уникають свого конституційного обов’язку служби в армії. Сьогодні жителі Ворохти почали конфлікт. Напали на військовослужбовця ТЦК та побили його машину. Даний військовослужбовець був поранений та воював за “подібних осіб”. Така подяка. Нам не зрозуміло, проти чого протестують місцеві жителі? Проти своїх же односельців, які воюють зараз і захищають нашу країну? Проти сотень тисяч чоловіків, які ризикують життям і воюють за нашу державу?”, — зауважили співробітники ТЦК.

Також ТЦК зауважили: до Ворохти можуть приїхати ті чоловіки, що отримали відпустку з фронту, адже служити мають усі.

“Колись у Ворохті місцеві жителі йшли в підпілля, щоб воювати з совєтами. Зараз місцеві жителі виступають проти своєї держави та захищають ухилянтів”, — зауважили у територіальному центрі комплектування.

Раніше ми повідомляли про те, що на Закарпатті чоловік порізав собі руки, щоб продемонструвати своє небажання служити у ЗСУ. Він відкрито говорив про своє небажання служити в армії.