Про це агентству Bloomberg повідомили високопоставлений представник Альянсу.

Як пише агентство, наразі обговорюються нові цільові показники військового потенціалу країн-членів НАТО, які мають оновити ті, що були встановлені до вторгнення Росії в Україну, з метою їх прийняття до початку червня, коли міністри оборони країн-членів альянсу зберуться в Брюсселі.

Співрозмовники стверджують, що досягнення цих нових рівнів вимагатиме значних фінансових витрат від більшості європейських союзників і Канади, тоді як видатки США не потребуватимуть змін.

За словами одного з посадовців, нові цілі вимагатимуть збільшення на 30% обсягу обладнання в усіх секторах, причому деякі конкретні категорії зростуть набагато більше або менше, ніж інші.

Високопосадовець НАТО зазначив, ці нові цілі, на реалізацію яких піде від п’яти до 15 років, призведуть до того, що європейські і канадські сили в НАТО стануть набагато сильнішими і менше залежатимуть від США.

Зазначимо, американський президент Донаьд Трамп неодноразово звинувачував членів НАТО в тому, що вони користуються перевагами Вашингтона, витрачаючи недостатньо коштів на оборону.

Він заявив, що США відійдуть від своєї традиційної ролі гаранта безпеки в Європі, і зажадав від союзників витрачати 5% – мета, яку багато хто вважає нереалістичною.

Зараз члени Альянсу очікують, що США скоротять свою військову присутність в Європі, оскільки їхні пріоритети змістяться в Індо-Тихоокеанський регіон.

Нагадаємо, що Канада веде переговори з Європейським Союзом про участь у новому військово-промисловому проєкті, що відкриє для неї нові ринки та зміцнить оборонну співпрацю на тлі охолодження відносин зі США.