Про це пише Politico.

За словами експертів з безпеки та ринкових аналітиків, ізраїльська операція, яку у соцмережах охрестили, як “пейджер-джихад”, слугує моделлю того, як можна використовувати у військових цілях складні та часто непрозорі ланцюжки постачання повсякденних товарів, які проходять через низку країн, перш ніж потрапити в магазини.

На думку експертів, події в Лівані можуть підштовхнути уряди до ще більших обмежень на транскордонні постачання чутливих технологій, а технологічні компанії – до перенесення виробництва ближче до “дому” або ж в треті країни, які є дружніми. Останні події змусять виробників та компанії з логістики переглянути заходи безпеки та прозорість своїх ланцюжків постачань.

“Пейджер-джихад” вплинув на логістику

Зараз залишаються питання, як заміновані засоби зв’язку змогли пройти через міжнародні кордони та досягти своїх одержувачів у Лівані та Сирії без виявлення. Це свідчить про кричущу вразливість у поточній системі виробництва і транспортування технологічних товарів.

За словами Деніела Барденштайна, головного технічного директора і співзасновника компанії Manifest, яка займається безпекою ланцюжка постачань програмного забезпечення, “пейджингова” атака показує, що покупці, чи то державні, чи приватні організації, повинні мати чіткіше розуміння того, що саме вони купують і в кого.

Наразі ця операція ізраїльських спецслужб вже викликала широку недовіру та параною стосовно електронних пристроїв у всьому Лівані. Це є сигналом, що атака може мати ширший вплив, ніж передбачалося організаторами.

Наприклад, це має змусити уряд США замислитися над безпечністю обладнання та програмного забезпечення, поставленого потенційними супротивниками, такими як Китай.

Операція з підривом пейджерів

Нагадаємо, що у вівторок, 17 вересня, у багатьох членів угруповання “Хезболла” на території Лівану майже одночасно вибухнули пейджери, які вони використовували для зв’язку. Внаслідок операції дев’ятеро бойовиків Хезболли загинули, поранень зазнали як мінімум 2750 людей. Ліван у відповідь на це заявив про підготовку скарги до ООН.

18 вересня повідомляли, що масштабний підрив пейджерів членів ліванського угруповання “Хезболла” організувала ізраїльська спецслужба “Моссад”. Операція готувалася тривалий час. Пізніше виявилося, що пейджери бойовики придбали у компанії, яку створив Ізраїль саме для того, щоб поширити заміновані засоби звʼязку.