Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Надвечір першого квітня мешканці Оболоні зламали щойно встановлену огорожу для нового греко-католицького храму. Його будівництво мало розпочатися наступної доби. Втім замість робочих бригад бачимо понівечений паркан та розлючених місцевих мешканців. Серед них — Дмитро.
«Хочуть збудувати нам церкву. Це буде така пасивна реклама, тобто вони нам вже будуть нав’язувати цю віру. Ну якщо ми цього не хочемо. Тут в середині двору не місце релігійній, культовій споруді», – обурюється він.
«У нас ніхто не питав, треба це нам, чи ні», – стверджує місцева мешканка Світлана, яка переживає, що будівництво храму заважатиме дітям у дитячому садочку.
Насправді ж будівництво цього храму планувалось роками і пройшло усі можливі етапи перевірки. Історія бере свій початок із 2016-го.
«2016 або 2017 рік розпочався процес – це дозвіл на розробку проєктної документації, який передбачав процедуру, згідно з якою ми були на комісії Міністерства культури двічі», – каже отець Андрій Бонис, адміністратор релігійної громади пресвятої трійці УГКЦ Оболонського району.
Далі розробили детальний план території. Громадські слухання таки відбулися. У документі вказано, що розміщення храму відповідає усім нормативним відстаням від дитячого садка та прилеглих житлових будинків.
«Очевидно, завжди коли така процедура відбувається, відбуваються громадські слухання. Тобто було досліджено думку місцевого населення», – каже отець Андрій Боднарук, голова пресбюро київської архиєпархії УГКЦ.
А вже за три роки релігійна громада отримала землю. Втім через ковід, а згодом і повномасштабне вторгнення дозвіл на встановлення огорожі та подальше будівництво громада отримала лише у лютому цього року.
«Згідно з усіма рішеннями, погоджень документів офіційних, маючи дозвіл на будівництво, пройдену експертизу проєкту, дозвіл на встановлення огорожі, ми приїхали на ділянку для того, щоби встановити огорожу, щоби надалі розпочати вже працю згідно з будівництвом», – каже отець Андрій Бонис.
Щоправда, основний документ, а саме звіт про громадські слухання датується 2018 роком. Вочевидь через те, що з того моменту пройшло вже 6 років місцеві і заявили про те, що про будівництво їх не повідомили. Відтак, релігійній громаді рекомендують провести їх повторно, аби конфліктних ситуацій не виникало.
«Ми підняли всю інформацію, ми відправили туди працівників благоустрою, призупинили початок будівництва. Єдина їхня проблема в тому, що вони не прокомунікували з людьми. Як тільки вони прокомунікують, знайдуть спільне рішення, після того можливо буде відновлення, а можливо і не буде», – заявила депутатка Київської міської ради з фракції «Удар» Мирослава Смірнова.
До 31 травня будівництво храму призупинено. Якщо за цей час спільної мови із місцевими мешканцями не знайдуть, то влада вимагатиме повернення земельної ділянки.
Людмила Труфин