Цьогоріч українці дають прочухана не тільки росіянам, але й комарам. Москіти табунами нападають на людей у парках, лісах чи біля водойм і без докорів сумління п’ють людську кров.

«Цей рік, як ніколи, дуже на комарів багатий. І вони дуже кусючі. І мошки кусючі. Дуже багато. Ми просто так пізно з подругою не ходимо в ліс гуляти, в парки, стараємося не ходити», – каже киянка Тамара.

«Цьогоріч кусали дуже комарі й мошка. Спочатку мошка була, вона й зараз є і в парку, де б ми не були. Раніше було, як на сонці стоїш, то нема комарів, і мошки нема, а тільки зранку або ввечері. А зараз вона зовсім не зникає. Зранку як починає – і до пізнього вечора», – ділиться киянка Зоя.

«Я думала, вони мене з’їдять, але не з’їли. Ми самі з міста Кам’янець-Подільський, там вони якісь не такі агресивні, а тут дуже навіть», – каже пані Леся.

Ентомологи кажуть, що є кілька факторів чому ж цьогоріч ненаситних комах більше, ніж у попередні роки.

«Є вдосталь тепла й вологи. А вологи цьогоріч було дуже багато, ми всі згадуємо наше водопілля, велику повінь. Кровосисні наші комарі, вони виплоджуються саме у воді, все їм підходить. Їм підходять невеличкі заболочені місця, будь-які калюжі, стариці наповнені водою. Цьогоріч води було достатньо і насправді була дуже м’яка зима, багато яєць встигли підмерзнути, перезимувати», – пояснює ентомологиня Руслана Драб.

«Дуже пізно прилетіли помічники у винищені цих комах – це птахи. І якщо ми говоримо про птахів, які перелітні, серпокрильці або стрижі, для яких комахи – це основний раціон, то вони прилетіли тоді, коли виплід комах уже стався», – каже пані Руслана.

Найкмітливіші кияни діляться своїми методами боротьби проти комах та рецептами, як врятуватися, якщо москіти все ж таки вкусили.

«Найкращий метод – це взяти якусь травинку і так себе обмахувати», – ділиться лайфхаками пан Анатолій.

«Зараз і народні методи, і купуємо в аптеці від комарів і мошки. А народні методи – це пачка ваніліну й горілка. Розмішуєш і бризкаєшся», – розповідає Зоя.

«Цинкова мазь, радянська, намазались – і все пройшло», – каже Надія.

«Якщо вкусив, то содовою водичкою протерти», – радить пані Тамара.

Від укусів комарів може піднятися температура й набрякнути місце ураження. Це – алергічна реакція, кажуть лікарі. Тому захищатися краще до прогулянки на вулиці.

«Як захиститися від укусу превентивно: це може бути використання репелентів. Це такі спеціальні засоби, які розпилюються на шкіру або одяг, і вони відлякують комах. Другий метод – це такі спецзасоби, які відлякувальні, які так само можна розпилювати навколо в приміщенні», – радить дерматовенерологиня Тетяна Сусенко.

«Ми радимо мати в аптечці засоби, які полегшують ці симптоми. Це можуть бути місцеві гелі або спреї, емульсії з місцевими антигістамінними засобами», – додає пані Тетяна.

«На території України є понад 60 видів кровосисних комарів, які можуть спричиняти неприємності. Чому нам треба про них пам’ятати, тому що це не тільки болючі укуси, а найголовніше, що вони є переносниками збудників небезпечних інфекційних паразитарних хвороб, основними з яких є малярія, дирофіляріоз, а також різноманітні лихоманки», – каже ентомологиня.

Аби уникнути неприємностей через малих ненажер, варто дослухатися порад лікарів. А якщо вже покусали й почалася алергія, не зволікайте, звертайтеся до спеціалістів. І в жодному разі не розчісуйте місце укусу.

Фото: Відкриті джерела