Знайшлися меценати, які повністю профінансували відбудову амбулаторії фактично з нуля. Ба більше, запрацювати медустанова повинна вже до кінця цього року. Про це йшлось у сюжеті телеканалу «Київ».

Окупанти планували взяти Київ за три дні, але зустріли відчайдушний опір та з великими втратами були змушені відступити. Через військові невдачі розлючені загарбники вирішили відігратися на місцевих – вони влаштували криваве сафарі на цивільних, які намагалися виїхати з тодішньої зони бойових дій на Київщині. Катували та грабували беззахисних селян.

«Загинули більше 80 чоловік. В каналізаційних люках ми витягли 3 тіла звідти, знаходили на трасі тіла, закатовані і скидані на купу, обкладені шинами автомобільними і підпалені», – згадує жахи окупації Дмитрівський сільський голова Тарас Дідич.

Від рук рашистів постраждала й інфраструктура: знищені житлові будинки, розтрощені підприємства комунальників, школи. Мішенню окупантів стала й місцева амбулаторія. Спочатку вони навмисно поцілили в приміщення двома мінами. Під час жорстоких боїв ворожий танк своїм пострілом буквально знищив медзаклад.

«Половини даху не було, все зруйноване всередині – обгоріле. Вікон не було. Всередині все знищено: і стоматологічна установка, і ЕКГ-апарати. Зараз дуже великі проблеми з документацією, бо ще не все було внесене в комп’ютер», – розповідає Ольга Кушнір, завідувачка зруйнованої Гурівщинської амбулаторії.

З квітня люди почали поступово повертатися додому, і знищений медзаклад став катастрофічною несподіванкою – амбулаторія обслуговувала близько 5 тисяч мешканців.

«Тут і Гурівщина, Бузова. А за Бузовою ще великі Неграчі, там «чорнобильці». Дуже багато сіл підпорядковувалось», – каже Галина Петрівна, мешканка Любимівки.

На щастя для місцевих, з’явилися меценати, які зголосилися повністю профінансувати відбудову закладу. І це був не ремонт, а буквально будівництво з нуля. Стару розстріляну будівлю довелося знести і на її місці залили новий фундамент. Будівництво розпочалося дуже жваво й уже дійшла черга до внутрішніх робіт. Усередині – все за побажаннями медиків.

«Заїзди у будь-який кабінет вже адаптовані, за всіма нормами і правилами, щоб абсолютно комфортно було людині з обмеженими можливостями зайти, заїхати для своїх потреб», – хвалиться медикиня.

Просторий хол із залою очікування, сучасна стоматологія і лабораторія. Головна «фішка», якої не було тут раніше, у дитячому відділенні – тепер там буде окремий вхід.

«Діти не будуть пересікатися з дорослими. Принцип шлюзу – це зроблено з метою енергозбереження. Прийшли з вулиці й заходять безпосередньо на прийом до дитячого лікаря. Це кабінет буде лікаря педіатра, який буде займатися наданням допомоги дитячому населенню. Сусідній – це буде кабінет щеплення», – ділиться планами керівник Дмитрівського медичного центру Руслан Сурженко.

Та ця амбулаторія – не єдиний знищений росіянами медзаклад на Київщині.

«121 об’єкт постраждав в Київській області в 34 закладах охорони здоров’я. Повністю зруйновані 5 закладів охорони здоров’я, з яких 2 – амбулаторії», – констатує Олена Дерибон, заступниця керівника департаменту охорони здоров’я Київської області.

На їхнє відновлення потрібен час та гроші. У Гурівщинській амбулаторії перерізати червону стрічку й зайти у готове приміщення планували вже в першій половині листопада. Та через дефіцит будівельних товарів відкриття довелося трохи відтермінувати. Але ненадовго – до кінця року. Так медики знову зможуть приймати хворих не у старому приміщенні, а в сучасній амбулаторії.

Олександр Храпач

Фото: Фейсбук