Більшість автобусів, які місто отримало як гуманітарну допомогу, уже працюють на маршрутах. Зокрема, замість тролейбусів і трамваїв. Поки електротранспорт не курсує, у столиці замінюють колії. Зокрема, на бульварі Гавела неподалік одного з найбільших трамвайних хабів столиці. Колії тут понад сорок років, розповідають працівники. Заради безпеки вагони змушені були пригальмовувати. Адже через зношеність конструкцій могли статися просідання й аварії.

«Тут раніше була колія просто зношена. Вона вже була дуже стара. Всі шпали погнили, вони були на дереві і рейки свій термін вже віджили», – зазначає заступник начальника районної дистанції колії КП «Київпастранс» Руслан Гурін.

Проблемну ділянку ремонтують – зараз перекладають 60 метрів колії в кожному напрямку. Готові й далі замінювати полотно, аби трамвай їхав швидше.

«Технологія така: спочатку заміняємо, потім піднімаємо й баластуєм. Укладаємо плити. Як це готово переходимо на іншу сторону. Це більш надійна технологія. Такі колії швидше збираються й укладаються. Й служать набагато більший термін», – розповідає заступник начальника районної дистанції колії КП «Київпастранс» Руслан Гурін.

Поки на всіх трамвайних маршрутах рух призупинено – курсують компенсаційні автобусні маршрути. Кияни вже засумували за транспортом, до якого звикли.

«Сумуємо, так сумуємо, тому що було добре. З трамваями краще було їздити на роботу. Трамваї більше перевозять», «Звичайно сумуємо, швидше можна було доїхати. А що робити?», «Я б звичайно повернулась до трамваїв, якби все було добре. Автобуси, я сподіваюсь, тимчасовий захід», – говорять кияни, які користуються автобусами замість трамваїв.

Окрім бульвару Гавела, ремонти колій тривають на проспекті Григоренка, на вулиці Стальського та біля Оболонського шляхопроводу на вулиці Добрининській. Більшість робіт планують закінчити за кілька тижнів – повідомляють у «Київпастрансі». Аби, коли трамваї запустять, вагони поїхали вже оновленими коліями.

Богдан Бур’яненко