Про це йшлось в ефірі КИЇВ24.
Коли росіяни вийшли з Чернігівщини, основною потребою громади була гумдопомога та відновлення власних домівок. Аби відновити будівлі та благоустрій місцеві взяли участь у проєкті «Збереження інклюзії та соціальної згуртованості в Україні», який реалізує громадська організація «Інститут миру і порозуміння» .
Голова Киїнської сільської ради Андрій Головач розповідає, що проєкт відбувається за концепцією інклюзивності – тобто залучення самих мешканців до вирішення проблем. Координатори проєкту, який реалізується за підтримки Швейцарії, зустрілися з мешканцями Киїнської громади та визначили потреби самих жителів. А саме – дозвілля, сортування сміття, гуртки, освітлення та пільги для дітей в громадському транспорті.
Завдяки обговоренню та діалогу, проєкт викликає довіру самих мешканців, які долучаються до відновлення громади. “У фіналі проєкту будуть виділятись кошти, які потім ми можемо реалізувати на ті моменти, що озвучило саме населення. Наприклад, на розвиток. Або майданчик, щоб дітям можна було розвиватися. У нас в громаді є розбитий клуб… Проблема з апаратурою – вона там пошкоджена”, – говорить очільник громади Андрій Головач.
Представники Інституту миру і порозуміння вже провели дві зустрічі з місцевими та напрацювали ідеї. Тож завдяки діалогу, жителі Киїнської громади змогли порозумітись задля відновлення своїх сіл.
Дар’я Божко