Детальніше про українсько-французький безпілотник йшлося у військовому блозі Андрія Стельмаха на КИЇВ24.

Державне підприємство «Антонов» вироблятиме важкий розвідувально-ударний дрон. Керівництво підписало контракт з французькою компанією Turgis Gaillard на виробництво їхніх БПЛА в Україні. За характеристиками його порівнюють з Bayraktar. Такі дрони допоможуть нашим бійцям нищити ворожий особовий склад.

AAROK це дрон військового призначення середньої дальності. Французи почали його виробництво у 2020 році. А вперше презентували в червні цього річ на виставці «Паризький авіасалон». Вартість такого дрона оцінюють від 10 до 20 мільйонів євро.

Як розповів авіаційний експерт Богдан Долінце, фактично це є перший ударний дрон вироблений французькою корпорацією.

Розмах крил AAROK 22 метри, довжина – 14. Це більше ніж у американського MQ-9 Reaper. Його злітна маса 5 з половиною тонн, а без озброєння дві з половиною. Вантажопідйомність півтори тонни. Такі габарити дозволяють йому здійснювати ближню повітряну підтримку, перехоплювати повітряні цілі, координувати удари, вести розвідку і глушити ворожий РЕБ.

«Це точно не є дроном камікадзе для безпосередньої роботи на лінії фронту, тому що з однієї сторони є досить великі фізичні розміри і це робить його дуже помітним для систем протиповітряної оборони», – підкреслює експерт.

Безпілотник оснащується станціями Webcam MX-25 або ж Euroflir 610. Перша це канадська станція повітряної розвідки, яка призначена для дальнього виявлення наземних та рухомих об’єктів, а також допомагає наводити на ціль бортове озброєння. Euroflir 610 бачить ціль за будь-яких погодних умов.

«Вони мають схожі параметри. Це станції оптоелектронної розвідки, тобто можливості бачити на відстані. Як правило мова йде про 120 і більше кілометрів в залежності від параметрів. Фактично, якщо говоримо про Webcam, аналогічна станція встановлюється на Bayraktar. І тому вони здатні бачити цілі на відстані до 100 кілометрів. І в тому числі супроводжувати, наприклад, наводити керовані ракети по них», – каже Долінце.

Основне озброєння у AAROK це високоточний гібрид з бомби та ракети «повітря-земля» AASM Hammer. Її виготовляє французька компанія Safran. Його бойова частина може досягати до однієї тонни, все залежить від встановленої боєголовки, а дальність враження 35 кілометрів. Також ракети додатково можна оснастити інфрачервоною головкою самонаведення або ж лазерною системою. Загалом озброєння може бути таким, як і на Bayraktar Akıncı. Зокрема і керовані бомби на 500 кілограм MARK 83 JDAM.

«Це можуть бути і авіаційні бомби, це можуть бути і відповідні ракети повітря земля, ракети типу Hellfire, які здатні знищувати танки, так і, наприклад, бомби JDAM, вагою до 50 кілограмів. Це достатньо потужний ударний безпілотник», – уточнив експерт.

Безпілотник може перебувати у повітрі протягом доби, а за деякими даними і до 30 годин. Для цього він має турбогвинтовий двигун на 1200 кінських сил. Максимальна швидкість польоту AAROK 463 кілометри на годину. Максимальна висота на якій працює безпілотник – понад 9 кілометрів. Зона зв’язку зі станцією управління 300 кілометрів. Дальність польоту в автономному режимі понад 4 тисячі кілометрів.

«Разом з тим можуть використовуватись дороги пристосовані для злету та посадки повітряних суден, і якщо говорити про експлуатацію таких дронів, то для нього підійде будь-який аеродром для авіації загального призначення або малої авіації. Це там де приватні літаки невеликі. Це аеродроми яких в Україні є сотні», – розповів експерт.

Для України вироблятиметься менша та дешевша версія Aarok. Тож очевидно, що її характеристики будуть дещо скромнішими. Та і про саму угоду інформації обмаль. Відомо що БПЛА виготовлятиметься виключно для ЗСУ. І за планами, він має злетіти вже наступного року.

Андрій Стельмах