Про особливості цього бронеавтомобіля йшлося в сюжеті КИЇВ24.

Потужний двигун на 356 кінських сил під капотом і надійна броня. Це новітня розробка київських студентів політеху під назвою Inguar 3. Один із розробників проєкту Артем Ющук з автомобілями має справу вже не перший рік. До відкритого вторгнення окупантів в Україну створював перегонові боліди для змагань «Formula student» та займався тюнінгом спорткарів. З лютого 2022 року разом з друзями ремонтував і модернізував військові машини з-за кордону. Тоді й виникла ідея виготовити з нуля щось своє, українське.

«Ми побачили їхні переваги, відмінності. Взяли певні технічні рішення. Також від певних їхніх рішень зрозуміли, що треба відмовлятись і створювати щось нове і таким чином ми зробили цей проєкт», – розповів він.

З фінансуванням проєкту допоміг знайомий криптобізнесмен. І вже за рік команда показала своє дітище – бронемашину Inguar-3. Одна з головних характеристик авто, яке виділяє його з-поміж конкурентів – це міцний корпус.

Бронювання авто виконане по колу. Загартований Метал тримає кулю 7.62х54  – це бронебійний патрон, який використовується у снайперських гвинтівках Драгунова.

Головний конструктор бронемашини Даніїл  Ващук розповів про особливості броні.

«Балістичний захист в нас виконаний комбінованою бронею. Це якщо подивитися на двері – перший шар – це алюміній. Другий шар – це бронесталь. В чому головна ідея? Алюміній – він в’язкий, має добрі властивості — він уповільнює кулю та поглинає більшу частину енергії. А бронесталь вже ловить залишки кулі», – розповів він.

Автомобіль має вбудовану бронекапсулу. Вона захистить бійців навіть від вибуху протитанкової міни ТМ 62, а це 8 кілограмів вибухівки у тротиловому еквіваленті. Навіть якщо вибух буде настільки потужним, що авто перекинеться – у людей завжди буде кілька можливих виходів назовні – через бокові двері, через задні двері чи через отвір в башті.

Колеса теж непрості, розповідає Ващук.

«Вони мають вставки з назвою Ран-флет, що дозволяє рухатись автомобілю зі швидкістю 30 км\год на повністю пробитих колесах. Також машина оснащена центральною підкачкою коліс. Вона автоматична, підтримує заданий тиск в шинах постійно та контролює його», – зазначив він.

Всюдихід – авто військове і тому один з головних показників – це можливість встановити озброєння на борт. І Інгуар у цьому дає свободу вибору.

«Ми виготовили свою башту регульовану, яка призначена для встановлення чотирьох видів озброєння – це кулемети Браунінг, ДШК, НСВТ – Утьос та гранатомет МК-19. Варто зазначити, що у нас встановлений додатковий дах. Це зараз багато виробників роблять для захисту від FPV-дронів», – розповів Артем Ющук.

Окремо варто виділити кліренс бронемашини. Він тут фактично пів метра. і це дійсно вражає. У схожих авто, якими користуються наші військові, цей показник в рази менше. Тож Інгуар може з легкістю долати найважчі ділянки місцевості.

В салоні все теж інованційно і функціонально. Усі органи керування водія під рукою. Кнопки перемикання приводу, механізм автоматичного пожежогасіння, та автономна система фільтрації повітря у випадку хімічної атаки. Також авто оснащене камерами відеоогляду.

«Вночі, в режимі блекауту ми налаштовуємо на себе монітор, вмикаємо камеру і таким чином можемо рухатись в абсолютній темряві», –  пояснив Ющук.

У перспективі компанія планує випускати на цьому шасі ціле «сімейство» бронемашин. Це може бути авто для десанту, медевак, ремонтний пікап чи навіть носій важкого озброєння. Приблизна вартість одного екземпляра 16 мільйонів гривень. В найближчих планах у хлопців пройти сертифікацію за Натівськими стандартами та отримати держзамовлення від Міноборони.

Олександр Храпач