Про це йдеться в повідомленні МЗС України.
Зазначається, що український дипломатичний представник зустрівся із заступницею Голови Комісії АС Монік Нсанзабаганвою. Говорили, серед іншого, про посилення координації серед країн Африки задля ініціативи Grain from Ukraine. перед Другим міжнародним Самітом з продовольчої безпеки, який відбудеться 25 листопада, Максим Субх наголошував, як важливо, щоби РФ розблокувала “зернові коридори”.
Максим Субх запропонував Комісії просувати “Формулу миру” президента Володимира Зеленського серед країн Африки. Також дипломат попросив Африканський Союз закликати Росію, щоби та відновила безперешкодне пересування Чорноморським зерновим коридором. Це допоможе повноцінно експортувати зерно на континент.
Окрім того, Субх передав запрошення голові Комісії АС Мусі Факі Махамату відвідати Київ.
Потім представник від України мав робочу зустріч із надзвичайними та повноважними послами країн-членів Євросоюзу — постійними представниками ЄС при Африканському Союзі; а пізніше — із керівництвом європейського департаменту МЗС Ефіопії.
19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.
13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.
Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
У відповідь у Кабінеті Міністрів України заявили про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонньої заборони на імпорт української агропродукції.
21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.
22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.
На цьому тлі Україна, п’ять сусідніх країн та інші держави-члени ЄС зустрінуться 28 вересня у Брюсселі для розв’язання «зернової» проблеми.
24 вересня стало відомо, що Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна.
26 вересня український уряд ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.
Водночас 27 вересня прем’єр Польщі заявив, що країна може запровадити ембарго на інші продукти з України.
Вчора, 3 жовтня, Литва погодила коридор для транзиту українського зерна до портів країн Балтії. Слід зазначити, що перед цим ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль зерна, що прямує в порт Клайпеди (Литва) перенесли з українсько-польського кордону до цього ж порту. Це має пришвидшити транзит територією Польщі.