Про це пише тайванське інформагентство Focus Taiwan.

Вже прозвітували 99% виборчих дільниць: у Цінде 40,1% голосів, у Хоу Юї від консервативної партії «Гоміндан» 33,5%, а в опозиціонера обох сил Ке Веньчже — 26,5%..

Кандидат від «Гоміндану» Хоу Юї наполягав на відновленні взаємодії з Китаєм і засуджував Лая за підтримку формальної незалежності Тайваню.

Ке Веньчже, колишній мер столиці Тайбей, висуванець від «третьої сили» — Тайванської народної партії — має популярність серед молодих виборців завдяки тому, що зосереджується на нагальних питаннях, як-от висока вартість житла. Він також казав про плани налагодити відносини з Китаєм, але наполягав, що це не має відбуватися за рахунок відмови від тайванської демократії і способу життя.

Лай Цінде, що лідирує на виборах, обіцяє продовжити курс чинної президентки Цай Інвень, а Китай і «Гоміндан» напередодні синхронно заявили про небезпеку перемоги Цінде, оскільки вона становить «небезпеку для миру».

Юї, проте, офіційно визнав свою поразку та привітав опонента: «Я сподіваюся, що всі партії зможуть протистояти викликам, які стоять перед Тайванем. Нам потрібен обʼєднаний Тайвань […]. У нас багато запитань і проблем, нам потрібен уряд, який їх вирішує, і нам потрібен уряд, який також служить своїй молоді. Блакитні [«Гоміндан»] будуть рухатися вперед, ми будемо сильнішими», — сказав він.

Цінде заявив, що він «сповнений рішучості захистити Тайвань від китайської загрози» і збереже статус-кво між протоками.

Перемога Цінде є несприятливою для Китаю, який розглядає Тайвань як свою територію. Пекін уже посилив військову активність поблизу острова, і в разі збройної агресії проти Тайваню США можуть стати на його захист. Це ускладнить процес передачі допомоги Україні, оскільки США будуть змушені переорієнтувати свої ресурси на інший регіон.

Раніше Bloomberg підрахував, що битва за Тайвань коштуватиме світові $10 трильйонів, що може призвести до глобальної економічної кризи. Це також може відвернути увагу міжнародної спільноти від війни в Україні.