Про це розповів в ефірі КИЇВ24 експерт з питань авіації Костянтин Криволап.
Росіяни суттєво збільшили кількість літаковильотів. Вони намагаються обережно нести бомби. Бо якщо вони візьмуть повне бойове навантаження, то вони не зможуть маневрувати, чи йти високо, чи низенько. Тому вони беруть не більше двох авіабомб. Вони скидають 120-160 разів, от і порахуйте. Тому велика кількість літаковильотів і відповідно є втомленість екіпажів, бардак в організації польотів. За лютий ми вибили їх можливість виробляти ці літаки протягом року.
«Болючий місяць» для російської авіації: втрати ворога у небі
Минулими вихідними Повітряні сили на східному напрямку збили чотири російських літаки. Це три бомбардувальники Су-34 та один винищувач Су-35, який їх прикривав.
Оскільки російська авіація летіла на відносно безпечній відстані — від 70-ти до 120-ти кілометрів від лінії фронту. А майже усі засоби ППО, які прикривають наше небо неподалік лінії бойового зіткнення, не мають такої дальності. А от якраз Петріот може збивати літаки й гелікоптери на відстані в 160 кілометрів.
Варто зазначити, що російські бомбардувальники СУ-34 несуть важкі керовані авіаційні бомби, так звані КАБи. Саме ними вони розбомбили Авдіївку.
Нагадаємо, наприкінці грудня на Херсонщині впали одразу три таких же бомбардувальники СУ-34, а в січні вперше в історії збили спеціальний літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50.
23 лютого Сили оборони знищили другий російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Він почав втрачати висоту поблизу міста Єйськ.
Наступного дня стало відомо, що на борту збитого А-50 був екіпаж із 10 росіян. Вони всі загинули.
Що відомо про літаки, які більше не можуть змагатися з українськими ППО, читайте у нашому матеріалі.