Нове мобілізаційне законодавство передбачає, що частина роботи з оновлення даних військовозобов’язаними буде у зоні відповідальності Центрів надання адміністративних послуг.
Однак, за даними Liga.net, у ЦНАПів досі немає доступу до необхідних систем, в які потрібно буде вносити уточнення. Його повинен був надати уряд. Про це повідомляє джерело в одній із місцевих адміністрацій Харківської області.
Немає навіть технічної можливості брати участь у процесі.
У Львівській ОВА також підтвердили цю інформацію, зокрема там додали, що досі не було навіть навчань для працівників, як саме працювати з цими системами.
Тим часом депутатка від “Євросолідарності” та членкиня комітету з нацбезпеки та оборони Ірина Фріз наголосила, що підзаконні документи в цьому питанні — зона відповідальності саме уряду, а не парламенту.
Уряд також несе відповідальність за організацію механізмів оновлення даних громадянами протягом двох місяців через ЦНАПи й електронний кабінет.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набуде чинності з 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
В Україні 4 травня скасовано статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.
Тим часом з 18 травня електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Зазначимо, за новими нормами, усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням.