Про це повідомляє Politico з посиланням на проєкт висновків Ради Європейського Союзу.

Зазначається, що з останнього проєкту висновків Ради ЄС, який сьогодні має бути розглянутий послами ЄС, було вилучено пряме посилання на нове військове фінансування, запропоноване главою зовнішньополітичного відомства Каєю Каллас.

За даними видання, Будапешт, можливо, й прихильний до посилення оборони ЄС, але виступає категорично проти пакета допомоги Україні.

Заперечення Угорщини проти гарантій безпеки та нової допомоги відбулося ще до того, як між президентом США Дональдом Трампом, віцепрезидентом Джей Ді Венсом і президентом України Володимиром Зеленським виникла суперечка в Овальному кабінеті.

У листі, з яким ознайомилося видання, глава Ради ЄС Антоніу Кошта, схоже, визнав поразку у своїй кампанії, спрямованої на залучення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до цього пакета допомоги.

«Я відзначаю, що існують розбіжності щодо шляхів досягнення миру і, зокрема, підходу «мир через силу», — написав Кошта Орбану 3 березня.

Водночас він відзначив «широку згоду» щодо необхідності для Європи стати «більш суверенною, більш спроможною і краще оснащеною» для розв’язання проблем безпеки.

Свої заперечення, окрім Орбана, оприлюднив і проросійський прем’єр Словаччини Роберт Фіцо.

Однак дипломати ЄС кажуть, що інші столиці, в тому числі Париж, так само «раді бачити, що пакет фінансування рухається повільно».

Зазначається, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, запропонує більш креативні способи змусити неохочі країни-члени ЄС підтримати Україну, не надаючи військову допомогу. Одним із можливих варіантів, на думку дипломата, може стати вимога, щоб 20 відсотків нових кредитів, доступних для оборонних витрат, спрямовувалися на допомогу Києву.

Раніше стало відомо, що Фіцо слідом за Орбаном висуває ультиматуми перед самітом ЄС. Словацький премʼєр-міністр вимагає, аби на саміті Європейського Союзу 6 березня було ухвалене рішення стосовно відновлення транзиту російського газу через Україну, інакше погрожує заблокувати висновки саміту.