Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
Останніми прикладами стали особливо радикальні прояви — псування українського зерна на кордоні та демонстрація фермерів у Вроцлаві з антиукраїнськими гаслами
Ніколенко зазначив, що ці акції, на додаток до блокування польсько-українського кордону, не лише завдають численних збитків українській економіці, яка і так потерпає від російської агресії, але і порушують принципи українсько-польської солідарності.
У МЗС нагадали, що «українці платять своїми життями, щоб польські та інші європейські міста жили в мирі»
«Це не має забуватися або сприйматися як належне» , – додали в МЗС.
У міністерстві наголосили, що будь-які намагання радикальними або антиринковими заходами послабити економіку України лише підважуватимуть здатність стримувати агресію Росії та створюватимуть додаткові загрози безпеці Польщі та її добробуту.
«Україна глибоко вдячна як польській владі, так і польським громадянам за всю підтримку та допомогу впродовж цих двох років повномасштабного вторгнення росії. Українська сторона завжди виступала за конструктивний підхід розв’язання питань, пов’язаних із транзитом українських зернових та торгівлею. Очікуємо, що аналогічного підходу дотримуватиметься і влада Польщі», — зазначив Ніколенко.
Тож в МЗС закликали польську владу до ефективного запобігання протиправним діям проти українських вантажів та належного реагування на риторику, яка завдає шкоди двостороннім відносинам.
Нагадаємо, у п’ятницю, 16 лютого, вдень польські фермери почали блокувати шостий пункт пропуску “Корчова-Краковець” на кордоні з Україною. Попередньо, страйкарі пообіцяли блокувати пункт пропуску “Корчова-Краковець” до 8 березня.
Блокада українського кордону: які причини у страйків на КПП
Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають не лише проти неконтрольованого продовольства з України, але й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.
Так, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.
Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.
Однак, вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.
У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.
Страйкарі наполягають, що продукти, які надходять з-за меж Європейського Союзу, повинні підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС, і Брюссель повинен захистити інтереси своїх власних фермерів, «а не намагатися знищити європейське село своїми заходами».