Про це в етері Київ FM розповіла голова правління Інституту миру і порозуміння Альона Горова.

За її словами, для цього є кілька механізмів: співпраця з органами місцевого самоврядування або з громадським сектором.

Практично на рівні кожної області є громадські організації, які задіяні в процесах відбудови.  Такі організації можна знаходити, з ними вести перемови стосовно того, як можна отримати допомогу, щоб структурувати своє бачення. І потім шукати фінанси під це. Якщо складно знайти в своїй області, можна звертатися до Інституту миру і порозуміння, ми допоможемо знайти партнерів, – наголосила Альона Горова.

Окрім того, експертка зауважила – без обговорення з громадськістю жодні проєкти не викликатимуть довіри й розуміння. Але найбільшу підтримку можуть мати ті концепції, які ініціює сама громада.

Ми маємо приклад однієї з громад Чернігівської області, де органи місцевого самоврядування разом із жителями, щоб залучити ресурси на відновлення, реалізували чудовий проєкт. У будинку культури, який знищили росіяни, вони зробили неймовірний мистецький простір  про свою громаду, про те, як вони пережили бойові дії і окупацію, і використовують цей простір як простір для фандрейзингу, – розповіла Альона Горова.

Вона також наголосила, що нині достатньо можливостей, щоб залучити для громади ресурси на відновлення.

Більше про те, де шукати ресурси на відновлення громад, дивіться у повному випуску програми.

Проєкт «Збереження інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: Адаптація та відновлення у відповідь на війну» реалізують ГО «Інститут миру і порозуміння» спільно з Ініціативою за мирні зміни за підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.