Про це заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький, пише Українська правда.
Він не розповів, про який саме йдеться виш. Однак звернув увагу на те, що нині виші об’єднуються, бо “їхні колективи розуміють, що їм разом буде краще, ніж окремо”.
Рішення про приєднання ухвалила Вчена рада цього університету. Вони вирішили, що так буде краще. Ми говоримо про дружнє злиття.
Для чого ще в Україні об‘єднують виші
В Україні об’єднують низку університетів і скорочують кількість закладів вищої освіти, але цей процес призупинили на час вступної кампанії.
Про укрупнення закладів вищої освіти в Україні задумалися через демографічні показники – кількість студентів зменшується.
Ще 15 років тому в Україні закінчували навчання у школах близько 670 тисяч випускників. І більшість з них вступала саме в українські університети. Сьогодні ж ця цифра зменшилась майже удвічі – кількість випускників дорівнює 360 тисячам, каже заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
“Ні для кого не секрет, що з нинішніми демографічними та економічними показниками наявна мережа закладів вищої освіти не є оптимальною та ефективною. Найприйнятнішим сценарієм є об’єднання, і, найлогічніше, щоб самі керівники закладів у регіонах (разом з місцевими адміністраціями) запропонували свої рішення”, — написав він.
Також у МОН заявляли, що зміни торкнуться зменшення кількості закладів вищої освіти. В Україні є близько 170 вишів, які підпорядковані державі. Натомість планують залишити 100, додає Винницький. За його словами, у містах, де населення складає від 100 до 350 тисяч осіб, варто утримувати не більше ніж два виші.