Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на Генеральній Асамблеї ООН.

Зеленський наголосив, що пропозиції альтернативних або “половинчастих планів врегулювання” так званих наборів принципів ігнорують інтереси та страждання українців, які найбільше постраждали від війни. Він підкреслив, що такі підходи не тільки заперечують реальність, але й дають Путіну політичний простір для продовження війни та здійснення тиску на світ, щоб підкорити більше країн.

Президент також зазначив, що альтернативні “мирні” ініціативи не спрямовані на завершення війни, а лише на досягнення тимчасового затишшя, що не вирішує основних проблем. Він припустив, що деякі країни можуть прагнути отримати Нобелівську премію за укладене перемир’я, але насправді єдине, що Путін може запропонувати натомість — це нові страждання та катастрофи.

Зеленський також звернув увагу на те, що країни, які шукають альтернативні шляхи або ігнорують будь-які пункти формули миру, фактично діють у тому ж напрямку, що й Путін. Він зазначив, що коли китайсько-бразильський дует намагається залучити підтримку інших країн як у Європі, так і в Африці для просування альтернативних ідей, виникає питання щодо їхніх справжніх інтересів.

Президент підкреслив, що спроби зміцнити власну владу коштом України не принесуть успіху. Він нагадав, що світ уже пройшов через епоху колоніальних війн і змов великих держав на шкоду меншим країнам, і всі повинні зрозуміти, що ці часи мають залишитися в минулому.

Зеленський закликав усі країни світу підтримати справжній і справедливий мир для України, додавши, що українці не приймуть ситуацію, коли деякі країни підтримують нав’язування колоніального минулого замість нормального мирного життя.

Що відомо про “мирний план” Китаю та Бразилії

На початку серпня МЗС Китаю повідомило, що їхній мирний план, який має “врегулювати конфлікт” (бо саме такого формулювання дотримується Китай) України та Росії, підтримало 110 країн світу. Який консенсус він містить та головні тези ми наводили у цьому матеріалі. Цей план також підтримала Бразилія, яка виступила зі схожою пропозицією.

12 вересня президент України виступив з критикою щодо цього плану, назвавши його “деструктивним” і заздалегідь узгодженим із Кремлем. Зеленський заявив, що план є лише «політичною заявою» і не враховує реальної ситуації. 13 вересня у Китаї відповіли на критику їхнього мирного плану зі сторони Зеленського. У Пекіні заявили, що вони продовжать сприяти вирішенню «конфлікту» на основі цієї мирної ініціативи.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва 17 вересня зазначив, що говорити тим, “хто шукає діалогу”, потрібно було до війни, а його країна не займає жодну позицію. У листопаді 2024 року в Бразилії відбудеться зустріч “Великої двадцятки”. Союзники України обговорюють можливість звʼязатися з російським диктатором Володимиром Путіним.