Про це свідчать дані опитування PBS News/NPR/Marist.

Опитування тривало з 31 жовтня по 2 листопада серед 1297 імовірних виборців, з похибкою у 3,5%. Отримані дані свідчать про те, що серед потенційних виборців Гарріс підтримують 51% респондентів, тоді як Трампа — 47%.

Дослідження також виявило помітне скорочення гендерного розриву напередодні виборів. Чоловіки, за даними опитування, більше схиляються на користь Трампа, з 51% підтримки проти 47% у Гарріс. Серед жінок Гарріс також втратила частину підтримки, і тепер її перевага становить 11%, порівняно з 18% раніше.

Ці показники нагадують результат виборів 2020 року, коли Джо Байден отримав 51% голосів, а Трамп — 47%.

При цьому 55% ймовірних виборців уже віддали свій голос, а ще третина планує зробити це безпосередньо в день виборів. Серед респондентів 49% вважають, що переможе Трамп, а 46% — що перемога дістанеться Гарріс.

Серед тих, хто вже проголосував, Гарріс лідирує з результатом 56% проти 42% у Трампа, тоді як серед тих, хто ще не проголосував, 53% підтримують Трампа, а 45% — Гарріс.

Нагадаємо, останні опитування New York Times/Siena показують, що передвиборча боротьба між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом загострюється у вирішальних штатах, таких як Пенсильванія, Аризона, Північна Кароліна та Джорджія, де результат залишається непередбачуваним.

За американською виборчою системою президента обирають голосуванням колегії виборників. У колегії 538 членів, а для перемоги кандидат має отримати 270 голосів. Кількість виборників у кожному штаті залежить від його населення. Наприклад, сім найменш населених штатів, як-от Аляска та Вермонт, мають по три голоси, а найбільш густонаселена Каліфорнія — 54.

Американська система використовує принцип «переможець отримує все»: у більшості штатів всі голоси виборників віддаються кандидату, який набрав більшість голосів. Виняток становлять штати Мен і Небраска, де виборники призначаються за результатами в кожному окрузі.

Формально новий, 47-й президент США буде обраний у грудні 2024 року, коли відбудеться голосування колегії виборників, хоча попередні результати можуть бути відомі значно раніше.