Грузія ризикує втратити статус кандидата в Євросоюз, якщо її уряд не відкличе законопроєкт "про іноагентів".

КИЇВ24
Протести у Грузії проти закону про "іноагентів". Фото: Getty Images

Про це пише видання Foreign Policy

У Євросоюзі неодноразово наголошували, що проєкт закону «про прозорість іноземного впливу» у чинній редакції суперечить основним цінностям і законам блоку. Саме їх Грузія має дотримуватися, якщо хоче стати його членом.

Високопоставлений чиновник ЄС розповів виданню, що якщо документ не буде відкликано до жовтня, Європейська комісія повідомить грузинському уряду, що країна не підтверджує статус кандидата на вступ до Європейського союзу.

Протести у Грузії проти законопроєкту з “російським слідом”: усі деталі

Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.

Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.

Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно зараз нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.

Водночас президентка заявляла, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.

Парламент Грузії 14 травня у третьому читанні остаточно схвалив закон “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), попри масштабні протести громадян.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

    Останні новини

    Погода
    Більше новин