Про це заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, передає його пресслужба.
Під час своєї промови політик назвав Росію непереможною у військовому плані та додав, що «подальша ескалація війни призведе до непоправних наслідків».
При цьому, лідер країни підтримав мирний план Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні.
На жаль, хороший шанс на досягнення хоча б перемир’я було втрачено з відмовою укласти Стамбульську угоду. Але можливість для досягнення миру, як і раніше, існує. На наш погляд, мирний план Китаю та Бразилії заслуговує на підтримку.
За його словами, Казахстан розвиває співробітництво з Росією у рамках стратегічного партнерства та союзництва. Окремо він згадав хороші стосунки з Україною та «непідробну симпатію» казахів до українського народу.
Які пункти містить консенсус Китаю та Бразилії:
- дотримання принципів деескалації, уникнення провокацій, розширення зон бойових дій і загострення на фронті;
- діалог і переговори як єдиний спосіб виходу з військового конфлікту;
- підтримка міжнародної мирної конференції, яку визнають як Росія, так і Україна. Така конференція має відбутися за участю РФ і з чесним обговоренням усіх мирних планів;
- гуманітарна допомога, захист мирних жителів і заборона на обстріли цивільних об’єктів;
- неприйнятність використання ядерної, хімічної та біологічної зброї, нападів на атомні станції;
- заклик протистояти поділу світу на ізольовані групи.
Більше про план Китаю та Бразилії
Президент України розкритикував мирний план Китаю та Бразилії щодо завершення війни, назвавши його «деструктивним» і заздалегідь узгодженим із Кремлем. Зеленський заявив, що план є лише «політичною заявою» і не враховує реальної ситуації.
13 вересня у Китаї відповіли на критику їхнього мирного плану зі сторони Зеленського. У Пекіні заявили, що вони продовжать сприяти вирішенню «конфлікту» на основі цієї мирної ініціативи.
Нагадаємо, за словами МЗС Китаю, їхній «консенсус» щодо завершення війни Росії проти України отримав позитивні відгуки зі 110 країн світу. Нині Пекін очікує на збільшення підтримки країнами світу свого мирного плану.