Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Його ключова задача – забезпечити наших людей їжею, питною водою, медикаментами та пальним.

Українські водії понад 10 днів залишаються заблокованими на польському кордоні. Вбік Ягодина черга розтягнулася на понад 30 км, вбік Рави Руської – понад 10 км, убік Краківця – понад 16 кілометрів.

За кожним з трьох пунктів перетину кордону закріплений координатор, який збирає потреби та знаходиться на постійному звʼязку з водіями. Також цілодобово працює гаряча лінія Укртрансбезпеки: +38-(067)-120-04-83.

Сьогодні на кордоні вже працює ініціативна команда, яка має 11 тисяч наборів для харчування, питну воду та необхідні ліки. Додаткові потреби можна вказати через гугл-форму: https://forms.gle/uknNBtSDZ6hKVKdE9

Також міністерство спільно з профільними відомствами сприятиме евакуації водіїв на територію України, якщо виникатиме така потреба.

Працюватиме Штаб допоки кордон не буде розблокований та стабільність руху через пункти пропуску не буде відновлена.

Блокада кордону польськими перевізниками

6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Через це ускладнився рух для вантажівок.

Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.

Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.

Водночас віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що страйкарі, які з 6 листопада блокують пункти пропуску на українсько-польському кордоні, представляють політичну силу з радикально антиукраїнською риторикою та зв’язками з Росією.

13 листопада, деякі з польських перевізників зустрілися з представниками українського та польського урядів. Втім, перемови не владнали суперечки і поляки продовжать блокувати кордон з Україною.

Крім цього, 15 листопада, словацькі перевізники також почали погрожувати заблокувати перетин кордону українцям. Відтак, Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам перетин кордону зі свого боку, якщо Європейська комісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.

На тлі страйку, 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Проте, вже наступного дня представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів «Шегині – Медика».