Про це повідомляє idnes.

Зупинка і, перш за все, провал російської агресії є нашим життєво важливим інтересом.

За його словами, перемога Москви мала б вплив не лише на економічну та політичну стабільність у країні та всій Європі, а й, серед іншого, спричинила б ще одну значну хвилю біженців. Павел наголосив, що в інтересах Чехії продовжувати підтримувати Україну в усіх аспектах. Вони прагнуть миру, який буде справедливим і міцним.

Чехія довела, що серйозно ставиться до допомоги Україні, і справедливо отримала за це визнання.

У цьому контексті він нагадав про ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів у країнах поза ЄС, яка допомагає українським захисникам подолати критичний період дефіциту амуніції. Він додав, що зусилля Чехії з реконструкції вже допомагають українським сферам охорони здоров’я та енергетики, які зазнали серйозних випробувань. Чехія часто може допомогти в тих сферах, в яких інші не наважуються. 

Нагадаємо, що президент Чехії  вважає, що Україну могли б прийняти до НАТО навіть у разі російської окупації частин її територій. Павел нагадав, що Німеччину прийняли до Північноатлантичного альянсу в 1955 році, хоча частина країни була окупована Радянським Союзом. Президент додав, що є рішення і технічно, і юридично, щоб дозволити Україні вступити в НАТО, не вступаючи в конфлікт з Російською Федерацією.