Як зауважила пані посол США в Україні Бріджит Брінк, у США не мають плану на випадок, якщо Конгрес відмовиться підтримувати ініціативу.
Ні, у нас немає «плану Б», ми сфокусовані сто відсотків на «плані А» — Конгрес підтримує запит президента і президент підписує додатковий запит для України, — зазначила Брінк.
За її словами, зараз Конгрес відповідає за те, як швидко США зможуть відновити допомогу Україні.
Пані посол двічі розмовляла зі спікером Палати представників Майком Джонсоном. Вона зауважила, що він підтримує Україну та розуміє, наскільки важливим є програш Росії у війні.
Я не можу сказати вам точні терміни. Але я можу сказати, що як президент, так і ми всі робимо все можливе для прискорення цього процесу. Мій меседж – ми не можемо витрачати час, ні дня, ні години, ні секунди. Люди помирають щодня, — додала дипломат.
Посол наголосила, що лише Конгрес «вирішує перебіг цього процесу».
Нагадаємо, що Двопартійна група законодавців у Палаті представників США презентувала альтернативну версію пакета допомоги Україні та Ізраїлю та гарантування безпеки кордонів.
Допомога від США затримується. Які перспективи ухвалення?
Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.
Новий законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики.
Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Водночас президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.
Однак, спікер Палати представників, у якій більшість належить республіканцям, заявив, що Конгрес США не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.
Тим часом Палата представників США, ймовірно, не зможе проголосувати за пакет допомоги Україні раніше за середину березня, оскільки конгресмени пішли на канікули до кінця лютого.