Про це пише The New York Times.

Президент Джо Байден раніше неодноразово наголошував на тому, що Вашингтон підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно. Однак зараз ситуація з протистоянням стала критичною через загрозу ядерного удару.

За збігом обставин обидва протистояння, здається, перебувають у критичних переломних точках. Стає очевидним, наскільки різко розходяться національні інтереси – не кажучи вже про політичні інтереси трьох лідерів, стурбованих власною владою, – пише видання про Джо Байдена, Володимира Зеленського та Беньяміна Нетаньягу.

Така ж ситуація з Ізраїлем, який Білий дім буде підтримувати стільки, скільки потрібно, але загострення у Секторі Гази також сягає величезних масштабів. Ситуацію ускладнює й те, що Вашингтон не має єдиної думки щодо того, яким має бути фінал протистояння в Україні та Газі. Позиція української влади однозначна: повна перемога та звільнення загарбаних Росією українських територій, які вона захопила після початку повномасштабного вторгнення.

Ізраїль також веде риторику повного знищення ХАМАСу, адже, на думку уряду країни, це єдина можливість гарантувати, що його представники не здійснять ще одну масштабну атаку, подібну до 7 жовтня 2023 року, у результаті якої загинуло майже 1200 ізраїльтян.

У США вважають такі сценарії “повної помсти” дедалі нереалістичними. У ситуації з Україною стає очевидним, що Росія відновлює військові оберти, а заклик до повної поразки ХАМАСу звучить як обґрунтування безперервної війни – і насправді ізраїльські офіційні особи публічно оголосили, що війна в Газі, ймовірно, триватиме до кінця року, якщо не довше. Саме тому Вашингтон зосередився на тому, щоб запобігти найгіршому сценарію та вибудувати політичні рішення.

До речі, президент США Джо Байден пропустить Саміт миру в Швейцарії, де будуть обговорювати український план миру. Хто поїде замість нього, читайте в матеріалі.