Про це сказав речник ДПСУ полковник Андрій Демченко в коментарі «Українській правді».

Під час взаємодії з представниками Прикордонної поліції Словацької Республіки отримано інформацію про тимчасове зняття блокування руху для вантажівок на напрямку пункту пропуску «Вишнє Нємецьке».

Станом на ранок на території Словаччини перед пунктом пропуску «Вишнє Нємецьке» в напрямку України стоїть близько 350 вантажних транспортних засобів.

За словами офіцера, загалом за минулу добу 21 листопада через пункти пропуску «Вишнє Нємецьке» — «Ужгород» кордон перетнули 250 вантажівок в обидва напрямки, і ці показники є щонайменше на 100 одиниць транспорту менші, ніж за попередні дні.

Легковий автотранспорт і автобуси на в’їзд та виїзд в пункті пропуску, як і раніше, пропускають у штатному режимі.

У разі зміни ситуації Державна прикордонна служба України обіцяє повідомляти про це на своїх інформаційних сторінках.

Блокада кордону польськими перевізниками

6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Через це ускладнився рух для вантажівок.

Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.

Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.

Водночас віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що страйкарі, які з 6 листопада блокують пункти пропуску на українсько-польському кордоні, представляють політичну силу з радикально антиукраїнською риторикою та зв’язками з Росією.

13 листопада, деякі з польських перевізників зустрілися з представниками українського та польського урядів. Втім, перемови не владнали суперечки і поляки продовжать блокувати кордон з Україною.

Крім цього, 15 листопада, словацькі перевізники також почали погрожувати заблокувати перетин кордону українцям. Відтак, Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам перетин кордону зі свого боку, якщо Європейська комісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.

На тлі страйку, 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Проте, вже наступного дня представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів «Шегині – Медика».

Пізніше з’явилась інформація, що мітингувальники на польському кордоні не пропускають гумдопомогу. Польські перевізники, які протестують на кордоні, попри обіцянки блокують проходження гуманітарної допомоги та цистерн з паливом.

21 листопада, словацькі перевізники заблокували рух вантажівок на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке» на в’їзді до України. Державна прикордонна служба України повідомила, що блокування руху ініціювала та проводить Спілка перевізників Словаччини. Та вони не повідомили про те, наскільки вони планують блокувати пропускний пункт.