Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Зазначимо, що звільнення станції є справою часу, як і деокупація Енергодару, тому кожен причетний до захоплення ЗАЕС та тиску на її робітників понесе відповідальність. При цьому, варто акцентувати, що росіяни при відступі не забирають своїх посіпак, адже їх життя ніхто не цінує.

Деталі: За інформацією ЦНС, через специфічність та складність професії, окупанти не можуть набрати працівників на станцію, адже спеціалістів не вистачає по всій Росії.

Чинних працівників станції на роботу не допускають, а викликають на допити та погрожують членам їх родин.

Водночас російська адміністрація заявляє, що дефіциту кадрів немає, проте ця інформація не відповідає дійсності. Наразі станція не виробляє електроенергію й фактично є інструментом шантажу в руках окупантів.

Що відомо про ситуацію на ЗАЕС

У липні Росія перевела четвертий енергоблок ЗАЕС у стан «гарячий зупин». Це є грубим порушенням вимог експлуатації.

Також стало відомо, що на 4 енергоблоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води з першого контуру в другий. Унаслідок виведення 4-го енергоблока окупованої ЗАЕС у «гарячий» стан в порушення умов ліцензії та вимог «Енергоатому» стався інцидент із витоком води з першого контуру реактора в другий. Радіологічного викиду в довкілля не було.

19 вересня стало відомо, що окупанти облаштували катівню для співробітників на ЗАЕС. Від початку окупації Енергодару та ЗАЕС російські окупаційні сили ведуть системну кампанію викрадень, катувань та вбивств співробітників станції.

27 вересня міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що російські окупанти можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після звільнення ЗАЕС. За словами Галущенка, ситуація довкола окупованої АЕС є досить напруженою і становить потенційну загрозу для ядерної безпеки не тільки України, але і всього європейського континенту.

14 листопада на ЗАЕС стався частковий блекаут. Як відомо, відбулося знеструмлення на шостому енергоблоці ЗАЕС. Запустились дизель-генератори й системи безпеки, які працювали протягом 90 хвилин.

Крім цього, тимчасово окупована російськими військами Запорізька АЕС цілий день перебувала на межі чергового блекауту 26 листопада. В цей час станція отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі.