Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки.
Зазначається, що діти тепер зможуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу.
Тож, щоб подати інформацію про цькування, потрібно:
- зайти на сайт АІКОМ (Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту) і натиснути кнопку “Повідомити про булінг”;
- зареєструватися або увійти в уже наявний акаунт;
- заповнити коротку анкету;
- натиснути кнопку “Продовжити” та підтвердити заяву;
- ознайомитися з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.
У відомстві дозволили дітям подавати анонімні заяви. Однак там додали, що з іншого боку, особисті дані допоможуть школі та правоохоронцям швидше з’ясувати ситуацію.
“Анонімні заяви можуть розглядатися тільки на рівні школи, але якщо ви відчуваєте, що ситуація потребує залучення представників поліції, тоді краще зазначити інформацію, яка може допомогти школі та поліції зв’язатися з вами та допомогти ефективно розвʼязати ситуацію”, – розповіли у міністерстві.
Спершу в анонімній заяві дітям дозволили просто описати випадки булінгу. Однак якщо заяву направлять у поліцію, можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження. Вони не є обов’язковими, але полегшать розслідування.
Натомість батьки або законні представники не зможуть розповісти про булінг у такий спосіб.
Готову заяву отримає директор школи, який буде повинен відреагувати на звернення протягом доби. Йдеться про скликання спеціальної комісії, яка обговорить ситуацію та визначить подальші дії.
За потреби можуть залучити соціальних працівників, представників поліції та інших служб.
Однокласники дитини про скаргу на булінг не дізнаються.