Про це повідомив віцепрезидент з міжнародних зв’язків Lockheed Martin Рей Піселлі, передає DefenseRomania.ro.

Нідерланди й Данія перебувають в авангарді розробки моделі навчання. Данські офіційні особи ухилилися від прямої відповіді, чи подарує Данія українцям літаки F-16.

«Для початку ми плануємо підготувати дві команди. Всього налічується від 10 до 12 пілотів плюс обслуговуючий персонал з обслуговування літаків. Буде навчено близько 30-40 фахівців», – пише видання із посиланням на неназваних військових з Данії.

Спочатку навчання складатиметься з тестування та відбору українських кадрів, уроків мови, а потім теоретичної та практичної підготовки.

Мета полягає в тому, щоб українські пілоти та персонал отримали базові навички польотів та обслуговування літаків F-16.

Скільки саме триватиме перенавчання з радянських літаків на західні сказати точно неможливо.

«Це залежить від кваліфікації пілотів, як з погляду сучасних винищувачів, так і від їхнього досвіду, а також від того, наскільки добре вони володіють англійською мовою», – зазначив командувач данської армії генерал Флеммінг Лентфер.

Володіння українськими пілотами англійською мовою впливає на час їхнього навчання в Данії, також зазначає данський чиновник.

Своєю чергою, навчальний центр у Румунії буде розташований недалеко від Фетешті, на авіабазі 86 Борча. Інструктори і техніки, найняті Draken, будуть цивільними особами. Американська компанія Draken International, субпідрядник Lockheed Martin (виробник літаків F-16), уже опублікували оголошення про вакансії пілотів-інструкторів F-16.

Нагадаємо, що наразі Україна очікує на виїзд першої групи пілотів на навчання на F-16.

Фото: Getty Images