Як зазначає hromadske, раніше про такі наміри заявляв Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Так, начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач перелічив такі категорії:
- громадяни, які раніше були зняті з військового обліку до 2015 року та не були поновлені на військовому обліку відповідно до змін у законодавстві України;
- громадяни, у яких закінчився термін відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;
- громадяни, які досягли 27-річного віку, але не були взяті на військовий облік військовозобовʼязаних у звʼязку з ухиленням від виконання військового обов’язку.
Мета зазначених заходів — забезпечення доукомплектування Сил оборони відповідно до існуючої потреби — йдеться у відповіді на запит hromadske.
Нагадаємо, що сьогодні, 25 грудня, Уряд мав би внести законопроєкт щодо мобілізації, над яким він працює на прохання військових. Однак, станом на цей час законопроєкт до Верховної Ради не внесено.
Водночас Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що повна демобілізація для військовослужбовців буде можливою тільки після війни.
Однак, поки триває війна, військові зможуть отримати «перепочинок або часткове звільнення» — це рішення передбачать у новому законопроєкті, який регулюватиме мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист військових.
Раніше очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що обсяги живої сили для ЗСУ не може перекрити жоден рекрутинг, тож без мобілізації Україна обійтися не зможе. Він сказав, що одним із головних питань щодо цього є мотивація громадян.