Про це в ефірі КИЇВ24 зазначив авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.
Дозволу звичайно поки нема, без дозволу нам ці ракети просто не потрібні, немає сенсу в їхньому використанні. Що ми, по Криму будемо стріляти? Так по Криму ми дістаємо і Storm Shadow, і можна було дати нам перші варіанти ракети JASM, вони в рази дешевші. Ну приблизно там у два рази дешевші.
Він звернув увагу, що якщо Україні все ж нададуть ракети Tomahawk, то разом з ними має бути й дозвіл на далекобійні удари. Тоді вийде війна на рівних: ЗСУ можуть відповідати росіянам, коли окупанти атакують Україну.
Також авіаексперт розповів, що Україна вже має літаки-носії для цих ракет.
Авіаційним варіантом у нас є бомбардувальники Су-24, які зараз запускають ракети Storm Shadow. На корневих пілонах вони здатні нести дві таких ракети в авіаційному варіанті. Їхня вага становить півтори тонни, і цей бомбардувальник піднімає 8 тонн. Але, на жаль, у нього немає більше пілонів, на які можна встановити ці ракети. Тобто два Tomahawk він здатен випустити за один політ.
Нагадаємо, 29 жовтня 2024 року американські журналісти довідалися про те, що секретна частина Плану перемоги України містить прохання одержати від США ракети Tomahawk. Високопоставлений чиновник Білого дому зазначив для NYT, що це є «абсолютно нездійсненним запитом».
У чому особливість ракет Tomahawk
Tomahawk — родина американських дозвукових крилатих ракет виробництва компанії Raytheon. Tomahawk є стратегічною і тактичною ракетою великої дальності, що долає шлях на гранично малих висотах з оминанням рельєфу місцевості. Ракета випускається у багатьох модифікаціях, що включають різні боєголовки (в тому числі ядерні). Ця ракета у сім разів перевищує радіус дії ракетних систем великої дальності ATACMS, які Україна отримала цього року.