Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, повідомляє Економічна правда.

“Я думаю, що зараз ми фіналізуємо остаточне рішення, а наступний тиждень (з 12 по 18 серпня) будемо розглядати його на правлінні”, повідомляв Пишний раніше.

Йдеться про те, що Нацбанк анонсував введення лімітів для переказів із картки на картку для фізичних осіб до 100 000 гривень.

Новий проєкт рішення передбачає, що граничний ліміт обмінів між людьми (P2P-перекази) буде складати 100 000 гривень та до 30 операцій на місяць для одного рахунку.

Як повідомив Андрій Пишний, НБУ проаналізував сім найбільших банків, які охоплюють 91% від усіх власників карток. За результатами — обмеження до 30 переказів на місяць — не торкнеться 98% українців. Також пропонується обмежити загальну суму до 100 тисяч на місяць. Але цей ліміт не торкнеться 95% українців, запевнив очільник Нацбанку.

Критика від волонтерів

За його словами, після анонсу обмежень в травні “вони викликали просто шквал критики”, тож частину часу присвятили комунікації з волонтерським середовищем.

Ми провели з волонтерами кілька зустрічей, зібрали зворотний зв’язок. Показали, як дизайн запланованого рішення дасть можливість банкам врахувати потреби волонтерів, та дали відповіді на запитання. Градус обговорення знизився. Це означає, що ми органічно підходимо до ухвалення того рішення, яке Національний банк комунікував.

Водночас Пишний наголосив, що для створення додаткових інструментів для більш ефективної боротьби зі схемами “дропів” потрібні також зміни до законодавства.

Отже, нам потрібно йти у парламент. Там ми повинні бути готовими до відповідного рішення та дискусії. Те, що “дропи” є бідою для державного бюджету — це факт. Думаю, що це дуже матеріальні суми, які можна спрямувати до бюджету, якщо будемо наполегливими та успішними у цьому питанні.

Хто такі “дропи”

“Дропи” — це особи, які дають змогу третій особі (шахраю) за фінансову винагороду використовувати свій банківський рахунок для проведення операцій з коштами незаконного походження.

“Дропи” перераховують незаконно отримані кошти через різні банківські рахунки, використовуючи свої платіжні картки. Це робиться для того, щоб ускладнити роботу слідства. Такий процес дає змогу злочинним групам працювати в різних країнах, залишаючись у тіні.

Зазвичай вони перераховують кошти, які були отримані через торгівлю наркотиками, людьми, тероризм, фішинг та інші тяжкі злочини.

“Дропи” є співучасниками злочинів і можуть понести серйозну кримінальну відповідальність: штрафи, конфіскацію майна та навіть позбавлення волі.