Станом на середину дня 27 вересня з Нагірного Карабаху до Вірменії виїхало понад 47 тисяч людей, які не хочуть залишатися у регіоні після його переходу під контроль Азербайджану. Як повідомляє «Радіо Азатутюн», такі цифри назвала речниця прем’єр-міністра Вірменії Назелі Багдасарян.

За її словами, на 8 годину ранку з Карабаху до Вірменії в’їхали 42,5 тисячі осіб, а на 12 годину їх кількість зросла до понад 47 тисяч.

За даними перепису населення у регіоні 2015 року, там проживало близько 145 тисяч осіб, майже всі – етнічні вірмени. Тож із Карабаху за ці три дні виїхала третина всього населення.

Люди прибувають до прикордонного вірменського міста Корнідзора, далі їх спрямовують до одного з двох реєстраційних центрів і розподіляють. За словами речниці, лише 10% скористалися цією державною підтримкою, а більшість самостійно шукає собі варіанти проживання.

У вівторок уряд Вірменії запустив у всіх регіонах країни спеціальні центри для підтримки вимушених переселенців з Карабаху. Також оголосили, що Вірменія готова приймати усіх співвітчизників, які хочуть виїхати з Карабаху.

Загострення конфлікту в Нагірному Карабасі

19 вересня Азербайджан почав воєнну операцію в Нагірному Карабасі.

Того самого дня під будівлею уряду Вірменії виникли сутички. Протестувальники зібралися у зв’язку з «антитерористичною операцією» Баку проти Карабаху.

Крім цього, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган виступив на Генеральній асамблеї ООН у вівторок, 19 вересня. Він висловив підтримку діям Азербайджану, який оголосив про «локальні антитерористичні заходи» в невизнаному Нагірному Карабаху.

20 вересня невизнана «Республіка Арцах» погодилася припинити вогонь у Нагірному Карабаху з 13:00 20 вересня 2023 року.

Тоді ж президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що за добу проведення спецоперації у Нагірному Карабасі досягли всіх поставлених цілей.

Міністерство охорони здоров’я Азербайджану повідомило про 192 загиблих військових під час антитерористичних заходів у регіоні.

Фото: gettyimages