Про це Зеленський написав в Telegram.

Ставка. Складні питання: мобілізація, демобілізація, ТЦК, ВЛК, ротація, строковики.

Зеленський зазначив, що він прослухав доповіді міністра оборони Умєрова, Головкома Залужного, начальника Генштабу Шаптали, міністра охорони здоров’я Ляшка, очільника МВС Клименка, міністра закордонних справ Кулеби, директора ДБР Сухачова та першого заступника міністра оборони Павлюка.

Президент доручив їхнім відомствам підготувати комплексні рішення щодо обговорених питань: мобілізація, демобілізація, ТЦК, ВЛК, ротація, строковики.

Інформація оновлюється.

Мобілізація в Україні

Військова мобілізація в Україні розпочалась після того, як 24 лютого 2022 року, російські окупанти вторглись на територію нашої країни.

Останнім часом питання мобілізації стоїть досить гостро. Як зазначав народний депутат України та полковник СБУ Роман Костенко, територіальні центри комплектування в Україні наразі не можуть давати достатньої кількості людей для мобілізації до ЗСУ.

9 листопада, Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про продовження терміну дії воєнного стану та загальної мобілізації на всій території України. Заходи продовжили на 90 днів до 14 лютого 2024 року. Подовження воєнного стану автоматично знімає питання проведення президентських виборів цієї весни.

Також, 22 листопада в ефірі телемарафону, голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, заявив, що Верховна Рада може ухвалити до кінця 2023 року закон, який регулює питання мобілізації й демобілізації. За його словами, Парламентський комітет із національної оборони та безпеки намагається створити “матрицю мобілізації та матрицю демобілізації” і всі пропозиції звести до таблиці, після чого законопроєкт зареєструють у Верховній Раді.