Про це йшлось в ефірі КИЇВ24.
Віталій Пчолкін, один з перших учнів автошколи для осіб з інвалідністю. День для нього важливий, бо складатиме практичний іспит з навичок керування авто. Він чекав на це 9 років.
Іспит для людей з інвалідністю нічим не відрізняється від звичайного. Окрім автомобіля. Він переобладнаний під потреби учня. З конструктивних особливостей тут є ручне керування. Воно адаптоване під праву руку, але спеціально під водія можуть облаштувати ще й під ліву руку. Кермо має додаткове прилаштування, аби можна було повертати його.
Тобто під час руху у водія зафіксована одна рука, і він може безпроблемно повертати колесо в той бік, який потрібно. Кількість спеціально обладнаних машин у Києві дві. Одна з них автомат, інша – механіка. Обрати автівку, людина з інвалідністю, може самостійно.
Іспит – максимально прозорий. Умові для всіх однакові. Теоретична частина екзамену складається з 20 тестових завдань. Майбутній водій їх має вирішити зо 20 хвилин на комп’ютері у сервісному центрі МВС. Для осіб з інвалідністю спеціально передбачено відповідне місце, де зручно під’їхати на крісло колісному та отримати послугу.
Кожен клієнт з інвалідністю має право визначитися у якому форматі зручно пройти навчання та скласти екзамен. Є такі варіанти: або самостійно пройти навчання в зручному для нього місці, і прийти на іспити в сервісному центрі МВС; або звернутись до автошколи, де можна пройти відповідний курс за допомогою інструкторів.
Фахівці сервісного центру переконують – там є всі зручності для людей з інвалідністю. На вході передбачена кнопка виклику персоналу сервісного центру. Особа з інвалідністю може нею скористатися та звернутися за певною допомогою. У приміщенні також передбачено або спеціальні пандуси, або спеціальні підйомні механізми, які допомагають пересуватися залом.
Посвідчення водія видається терміном на два роки. Отримати його можна або у відділені “Укрпошти”, або кур’єрською доставкою. Віталій Пчолкін отримав його з рук інструктора
Нагадаємо, окрім Києва перші автошколи, які адаптовані до потреб людей з інвалідністю, влітку відкрили у ще чотирьох містах України. Як повідомили на сайті Офісу президента, зробили це у Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Львові та Дніпрі. Автошколи відкрилися на базі закладів освіти системи МВС в межах ініціатими Олени Зеленської – “Без бар’єрів”. Мета проекту – ефективно та комфортно адаптувати осіб з інвалідністю до керування транспортом.
Анжеліка Вовк