Про це йдеться у повідомленні CAR.

“На барометрі, задокументованому в Україні 11 січня 2024 року як частину уламків ракети, слідчі CAR помітили етикетку з рукописним корейською (хангул) літерою “ㅈ”, – йдеться у звіті.

Це посилює підозри щодо операцій із зброєю між Північною Кореєю та Росією на тлі поглиблення їхніх військових зв’язків.

Організація, яка проводила аналіз залишків балістичної ракети, яка вдарила по Харкові 2 січня, заявила, що не виявила додаткових корейських ієрогліфів в інших компонентах.

Однак, зважаючи на додаткові фрагменти, такі як чіткі приводи реактивної лопатки, візерунок болтів навколо запальника та повторюване маркування цифрою 112, експерти британської організації дійшли висновку, що це може бути північнокорейська ракета KN-23 із дальністю польоту до 700 км і бойовою частиною вагою 500 кг.

Експерти вважають, що повторюване на низці фрагментів ракети число 112, на думку експертів, може вказувати на “Завод 11 лютого” в Північній Кореї, де збираються такі ракети, або на 2023 рік за північнокорейським календарем чучхе.

“Використання Російською Федерацією таких ракет є черговою демонстрацією її наміру підтримувати свої військові зусилля в Україні, навіть ціною підриву глобальних режимів нерозповсюдження”, — йдеться у звіті CAR.

Раніше розвідка Південної Кореї заявила, що зброя північнокорейського виробництва використовується бойовиками ХАМАСу у війні проти Ізраїлю, попри те, що Пхеньян неодноразово заперечував його транзакції зброї.

KN-23 — позначення твердопаливної тактичної балістичної ракети виробництва Північної Кореї. Ззовні ракета KN-23 схожа на російську балістичну ракету 9М723 оперативно-тактичного комплексу “Іскандер-М” та південнокорейську Hyunmoo-2B.

За оцінками, з бойовою частиною в 500 кг ефективна дальність може бути до 450 км. З легшою бойовою частиною ефективна дальність може сягати до 690 км.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на форумі в Давосі заявив, що Північна Корея надає Росії ракети, якими остання обстрілює цивільне населення України. Тому йдеться вже про «червоні лінії».

Співпраця Росії та КНДР

Північна Корея відправила Росії уже понад 10 партій боєприпасів, зокрема більш ніж мільйон артилерійських снарядів, про що стало відомо 1 листопада. Про це заявила Національна служба розвідки Південної Кореї.

16 листопада Росія та Північна Корея після двосторонніх переговорів з економіки, науки та технологій підписали протокол про розширення співпраці в різних сферах. Сторони обговорили кроки щодо “пожвавлення і розширення багатогранного двостороннього обміну і співпраці в різних сферах, зокрема торгівлі, економіці, науці й техніці”.

23 листопада КНДР отримала допомогу від Росії для успішного запуску супутника-шпигуна, про що свідчать дані розвідувальної агенції. Запуск став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих і першою після поїздки Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якої Володимир Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників.

Із серпня 2023 року російські кораблі регулярно відвідували північнокорейський порт Расон. За даними американської розвідки, таким чином Пхеньян надіслав до РФ близько 2000 контейнерів зі зброєю.

4 січня координатора Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія вже давно придбала у Північної Кореї балістичні ракети та встигла використати їх для ударів по Україні. Дальність балістичних ракет, які отримала Росія від КНДР, становить 900 кілометрів. Ними окупанти атакували Україну 30 грудня та 2 січня.

Генеральний прокурор України Андрій Костін підтвердив, що Росія вже використовувала у війні проти України ракети, які їй передала Північна Корея.