Про це в коментарі DW заявив представник міністерства внутрішніх справ країни Максиміліан Калль.

Я впевнений у тому, що це (призупинення консульських послуг – ред.) не вплине на статус біженців з України, які потребують захисту, незалежно від того, чи йдеться про жінок, яких серед таких біженців переважна більшість, чи чоловіків.

Спікер міністерства закордонних справ країни Крістіан Вагнер зазначив, що Німеччина відмовляється коментувати рішення України про призупинення консульських послуг для чоловіків призовного віку.

Це суверенне рішення України, яке я не можу коментувати від імені МЗС Німеччини.

Консульства за кордоном не обслуговуватимуть чоловіків призовного віку: рішення пов’язане з мобілізаційним законом 

МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Тож 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку.

Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.

16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.