Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики ISW представили список об’єктів РФ із зазначенням координат та інтерактивну мапу, щоб проілюструвати, якою мірою заборона США на використання Україною ATACMS обмежує здатність України завдавати ударів по важливій військовій інфраструктурі в Росії.
Інститут звертає увагу на публікацію Politico, в якій анонімні високопосадовці США припустили, що передислокація російських бойових літаків з аеродромів, які розташовані в межах радіуса дії ATACMS, якимось чином зменшують обґрунтованість або важливість українського запиту. Повідомляється, що російські війська нібито перемістили 90% літаків далі від аеродромів у радіусі дії ракет Storm Shadow і ATACMS.
За даними ISW, 16 російських авіабаз розташовані в зоні дії українських ATACMS, і ISW дійсно бачив підтвердження передислокації російських літаків.
Проте аналітики ISW наголошують, що ця передислокація не зменшує важливості дозволу Україні використовувати ATACMS проти сотень інших російських військових об’єктів.
Максимальний радіус дії українських HIMARS, які США дозволяють Україні обмежено використовувати в Росії, охоплює 20 таких об’єктів. Щонайменше 225 відомих об’єктів знаходяться в радіусі дії ATACMS, але не в радіусі дії HIMARS.
Зазначається, що принаймні 209 із 245 (понад 85%) відомих російських військових об’єктів у зоні дії ATACMS не є авіабазами.
Застосування зброї США у Курській операції
Нагадаємо, українські офіційні особи вже давно лобіюють зняття обмежень на американську зброю, щоб ЗСУ було легше проводити наступальні операції у РФ і відтіснити російські війська від кордону.
Від початку війни адміністрація Байдена не раз застерігала, що зняття обмежень “може спровокувати росіян на ще більш агресивні напади на Україну”.
Водночас політика США дозволяє Україні вести вогонь у відповідь для захисту від російських атак з прикордонного регіону Сумської області, який включає Курську область РФ. Про це раніше повідомляла заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
Також 22 серпня видання The Times повідомило, що українські війська використали американські реактивні системи залпового вогню HIMARS. Цією зброєю вони знищили мости, понтони та інженерне обладнання російських військ у Курській області.
Пізніше командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук відкрито визнав у своєму телеграм-каналі, що Україна атакувала взводний опорний пункт росіян у Курській області високоточними американськими бомбами GBU-39.