Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Зазначається, що в середині січня 2024 року п’ятьом особам повідомили про підозру у створенні та участі у злочинній організації, в заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).

Злочинні дії було кваліфіковано як шахрайство, адже вони зорганізувалися з метою заволодіння чужим майном (коштами) через укладення низкою підконтрольних контрагентів із Міністерством оборони договорів щодо закупівлі товарів, зокрема одягу для військових. У результаті була поставлена продукція неналежної якості, що не могла використовуватись за призначенням, що за кваліфікацією є обманом та зловживанням довірою.

У повідомленні ДБР зазначено, що наразі у кримінальному провадженні накладено арешт на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена, членів його родини – дружини, сина та тещі, двох його співучасників та підконтрольних їм товариств.

Також ініційовано питання про накладення арешту на нерухоме майно екснареченої сина львівського бізнесмена та ще одного співучасника.

Справа Гринкевича: деталі корупційного скандалу

Державне бюро розслідування за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомило нову підозру львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, якого раніше запідозрили у даванні хабаря слідчому ДБР.

Згідно з інформацією ДБР, бізнесмен створив злочинну організацію для протиправного заволодіння бюджетними коштами. Він уклав договори з Міністерством оборони України на постачання неякісного військового одягу. Зокрема, компанії львівського бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Всього у справі фігурують 5 людей, із яких старший Гринкевич уже перебуває в СІЗО. Фігурантів підозрюють у завданні державному бюджету України збитків на майже мільярд гривень.

9 січня Міністерство оборони України розірвало контракти з компаніями сім’ї Ігоря Гринкевича. Він був одним з найбільших постачальників Міноборони.

Однак пізніше стало відомо, що у Міноборони залишився один контракт з компаніями, афілійованими із сімʼєю львівського бізнесмена. Він стосується постачань харчування військовим. Його теж розірвали згодом.

Окрім того, в кінці січня у родини бізнесмена Ігоря Гринкевича виявили маєток на 600 квадратів без жодних документів, басейн на землі для садівництва, самовільно вирубану дорогу в лісі та 28 соток самозахопленої землі.