1 травня 1776 року Адам Вайсгаупт заснував в Баварії таємне товариство ілюмінатів. Сам рух існувало, за чутками, і раніше, але вперше відкрилося публіці саме завдяки цій людині. На відміну від підлеглих Папі Римському єзуїтів, Вейсгаупт мав намір через створену ним організацію поширювати ідеї деїзму (течія, що визнає бога, але заперечує божественність Біблії, Корану та інших подібних книг, а також критикує релігії за зайвий догматизм). Також Вейсгаупт поділяв ліберальні ідеї епохи Просвітництва.

Протягом свого існування ілюмінатів обросло таємницями та легендами і стали персонажами багатьох художніх творів

1 травня 1840 року у Великій Британії з’явилася в продажу перша у світі поштова марка — «Чорний пенні». Вона виконана в чорному кольорі і містить зображення королеви Вікторії. Появу перших поштових марок, а також штемпельних конвертів зумовило запровадження однакового дешевого тарифу на листи. Усі лондонські поштові відділення отримали офіційні випуски нових марок у травні, але інші відділення пошти Великої Британії ще деякий час приймали оплату поштових послуг готівкою.

КИЇВ24

Загальний наклад марки «Чорний пенні» налічував 286 700 аркушів, що містили 69 млн марок

1 травня 1960 року під Свердловськом (нині — Єкатеринбург, Росія) ракетою збито американський розвідувальний літак «U-2», пілотований Френсісом Гері Пауерсом. Після інциденту США спочатку намагалися заперечувати існування, завдання та цілі літака, проте після пред’явлення радянським урядом залишків збитого літака та захопленого пілота змушені були визнати існування програми польотів літаків-шпигунів над СРСР. Пауерса за шпигунство було засуджено до десяти років ув’язнення, проте 10 лютого 1962 року, разом з американським студентом-економістом Фредеріком Прайором, його обміняли на радянського розвідника Рудольфа Абеля.

КИЇВ24

Пілот Френсіс Гері Пауер під час суду в СРСР

Фото: Відкриті джерела