Заяву Туска цитує видання TVN 24.

Лідера “Громадянської платформи” запитали про його можливі переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Ми маємо справу з урядом, який відверто перейшов на російські позиції… Давайте чесно. Його стосунки з Москвою і Путіним органічні, і я не думаю, що мої переконання можуть суттєво змінити його ставлення

Туск зазначив, що він би “не переоцінював свій вплив на Віктора Орбана”

Ми сьогодні не близькі один одному політично

Він заявив, що уряд Орбана блокує рішення, за якими Польща мала б отримати від ЄС 800 мільйонів євро за зброю, передану Україні. У цьому він також посилається на уряд чинного прем’єр-міністра Матеуша Моравецького

Я озлоблений тим, що в останню хвилину – коли вони бігають за своїми грошима…  вони не змогли врегулювати з Орбаном таке важливе для нас питання, як 800 мільйонів євро на зброю

Очільник “Громадянської платформи” запевнив, що буде твердим на Європейській раді, де обговорюватимуть важливі питання, пов’язані з Україною.

“Я переконаний, що відсьогодні більшість лідерів братимуть до уваги польську думку, коли йдеться про українські питання та коли йдеться про Угорщину та Орбана”, — сказав він, додавши, що буде використовувати різні аргументи і методи, “щоб хоча б усунути негативні наслідки” ставлення Орбана.

«Біла ворона» у Європейській сім’ї

Нагадаємо, наприкінці жовтня Угорщина знову заблокувала транш на 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для військової допомоги України. Раніше Угорщина блокувала це рішення, адже Україна внесла OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Однак НАЗК уже давно виключило угорський банк з цього переліку.

Також влада Угорщини далі підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, на полях пекінського саміту.

Після чого в Угорщині анонсували великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступили проти диктатури Орбана. Крім цього, депутати опозиційної парламентської фракції «Моментум» облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єра Угорщини у Будапешті на знак протесту.

А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ

Згодом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився скандальною заявою у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Під час виступу у місті Веспрем він порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж сорокарічною радянською окупацією його країни. Це висловлювання викликало обурення у європейських лідерів.

Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.

Своєю чергою, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.

Крім того, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував не виносити питання про вступ України до ЄС на порядок денний саміту у грудні, оскільки нібито «заздалегідь ясно, що згоди серед країн не буде». При цьому він запевнив, що подібна позиція Угорщини нібито важлива з точки зору національної незалежності.