Про це в етері КИЇВ24 розповіла народна депутатка України із фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Сюмар.

Різні настрої є в залі щодо голосування чи неголосування за цей законопроєкт (законопроєкт про мобілізацію – ред.). Можна виправити, чітко прописати норми, зняти ці відсилки до Кабміну. 

Нардепка вважає, що ключовим завданням зараз є знайти рішення щодо демобілізації.

Головне – це знайти рішення, як на мене, ключової проблеми цього законопроєкту. Це ці 36 місяців та право на демобілізацію. Яка мета законопроєкту? Створити мотивації та можливості для мобілізації людей. Ми запитуємо військове командування, а що є найбільшою мотивацією сьогодні? Вони кажуть, що можливість демобілізуватися. Має бути розуміння, що ти приходиш, чесно робиш свою роботу і через 36 місяців можеш демобілізуватися.

За її словами, норма демобілізації прописана досить відносно і немає принципової правової чіткості.

У цьому законопроєкті ця норма є декларативною. Вона є дуже відносною. Там написано, що через 36 місяців ви отримаєте право написати рапорт на демобілізацію. Після цього Ставка Верховного Головнокомандувача буде визначати, хто отримає право, а хто не отримає. Це не є принципом правової чіткості. Є якісь 36 місяців, але чи буде це працювати, ніхто вам не скаже.

Мобілізація в Україні: що відомо про новий законопроєкт

Нагадаємо, що ввечері 30 січня Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Новий законопроєкт про мобілізацію пропонує новий механізм покарання українців за відмову з’явитися за повісткою в ТЦК.

У документі з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

Також, в Україні планують розробити новий справедливий механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають військовому призову.