Про це повідомила пресслужба МКІП.

“Розгляд справи відбувався за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Відповідно до норм законодавства Міністерство культури та інформаційної політики чекає рішення суду, щоб подати апеляційну скаргу”, – йдеться у повідомленні.

В Мінстерстві наголосили, що «Квіти України» – унікальна пам’ятка культурної спадщини в стилі пізнього модернізму, що є витвором Левчука, Гончаренка, Лаврова, Одайника та інших, а також має вплив на розвиток культурного середовища Києва.

Станом на сьогодні будівля залишається пам’яткою культури та має охоронний статус.

“Ми наголошуємо, що припис МКІП було видано правомірно та з дотриманням норм Закону «Про охорону культурної спадщини» відповідно до повноважень МКІП. Відповідно до частини другої статті 30 Закону приписи органів охорони культурної спадщини є обов’язковими для виконання всіма юридичними та фізичними особами. Це означає, що збереження «Квіти України» – пріоритетне завдання у контексті загального збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь. Ми продовжуємо боротьбу в юридичному полі. Але нам потрібна ваша підтримка. Ми закликаємо вас не мовчати — поділіться цим дописом та збережіть наші «Квіти», – закликали у МКІП.

Як ми писали, сьогодні стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Міністерства культури та інформаційної політики № 625 від 6 серпня 2021 року про внесення павільйону “Квіти України” до реєстру пам’яток, що забороняє його руйнування або перебудову.

Як ми повідомляли, знесення «Квітів України» почалося 12 липня 2021 року. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще за півтора тижні. Крім того, проєкт будівництва не був погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

У серпні 2021 року, міністерство культури внесло будівлю “Квіти України” до реєстру державних пам’яток, що забороняє її руйнування або перебудову.

Активісти, які виступили проти знесення будівлі «Квітів України» в Києві, вимагають реставрувати об’єкт, в тому числі з усіма знесеними конструкціями.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проєкти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівель, зміна призначення і експлуатаційних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Фото: Відкриті джерела